Vstupte do historie a vyberte si zajímavou starožitost

Chodský bazar

Starožitnosti a antikvariát

NOVĚ

Informace pro Váš prodej:

Máte nějaký zajímavý kousek, který se vztahuje k Domažlicku nebo jeho okolí a chtěli byste ho zde nabídnout? Vyfoťte ho, určete si cenu a společně s popisem nám jej pošlete na e-mail: obchod@regionchodsko.cz 

Starožitnost posoudíme a ozveme se Vám s nabídkou.

Co můžete nabídnout?


Keramiku a porcelán, sklo, knihy, tisky, obrazy, dekorace, dobové oblečení, kroje, lovecké trofeje, hodiny, odznaky, gramofonové desky, náboženské předměty, dobové věci denní potřeby a po domluvě starožitný nábytek.
Co byste měli uvést v popisku o své starožitnosti?


Je důležité uvést, v jakém stavu se věc nachází. Zda má nějaké povrchové vady, zda je nově restaurována a jiné důležité aspekty mající vliv na konečnou cenu. Dále je důležité uvést zda je starožitnost funkční. U obrazů a jiných uměleckých děl uvést signaturu, neboli podpis autora (pokud je uveden a je čitelný). Pokud je možné a také čitelné uveďte u porcelánu signaturu výrobce (zpravidla se nachází ve spodní části). V neposlední řadě nás zajímá také materiál. U obrazu třeba i to, zda je vyhotoven na plátně, dřevěné překližce, papíru či jiném podkladu. A samozřejmě důležité je uvést i celkově rozměry starožitnosti.
Co nelze nabídnout?


Cennosti a šperky které obsahují drahé kovy s puncem, mince a peníze, střelné zbraně, veterány (auto-moto), elektroniku a věci současnosti.