top of page
Gallery_1x.jpg

Vzrušující příběhy za starými zdmi

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH

Hrady_oberpfalz_1.png

Být zámeckou paní nebo hradním pánem?

Nebo dáváte přednost hodovat jako rytíř? Na některém hradu nebo zámku se totiž můžete nejen ubytovat, ale i si dopřát něco dobrého.

Historie křížových výprav, třicetiletá válka nebo husitská tažení, to vše je ukryto za zdejšími zdmi. Horní Falc má dlouhou a bohatou historii. Někdy přežilo jen několik pozůstatků zdí, jinde byla potřeba rozsáhlá rekonstrukce jako na zámku Schönberg, který vám nabídne skutečnou romantiku včetně ubytování. K vrcholům pak patří kompletně dochovaný rytířský hrad ze středověku zámek Falkenstein. Staré zdi nejen vypráví příběhy o tomto regionu, ale také fungují třeba jako muzeum. Téměř každý hrad nebo zámek stojí za výlet. Nechte se krásou přesvědčit a vydejte se na cestu objevování do minulosti. Přijeďte a poznejte zdejší příběhy hradů a zámků.

Dračí hry a volba rytířského páru

Každým rokem se pro hry Dračího festivalu ve městě Furth im Wald volí dvojice rytířského páru. Vybrané dvojici mladého páru se tak dostává této zvláštní cti, je to zážitek, na který nezapomenou po celý svůj život. Navštivte město Furth im Wald a poznejte jeho historii nebo se přijeďte podívat na festival Drachenstich - skolení draka. Jde o nejstarší bavorskou lidovou hru s největším robotickým drakem na světě!

Burgruine_Weißenstein_1x.jpg
310963622_526681069461708_857667614940168895_n.jpg

Burgruine Weißenstein - Regen

Foto: Archiv Region Chodsko

Hrady_oberpfalz_2.png

Hrady a zámky regionu Horní Falc - Oberpfalz, které stojí za vidění

Hrady a zámky jsou rozděleny dle dostupnosti od hraničního přechodu Folmava

Foto: FB Schlosswirtschaft | Wikipedia Thierlstein | schloss-guteneck.de | oberpfaelzerwald.de | BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH | bayerischer-wald.de | parsberg.de | burg-wolfsegg.de/ Archiv Region Chodsko

Wolfsegg_logo_1x.png

Poznejte hrad Wolfsegg a jeho historii

Díky půlkruhové věži a vysokým okolním kamenným stěnám vám tento hrad poskytne živý obraz malého šlechtického hradu z pozdního středověku. Je to jeden z nejlépe dochovaných hradních komplexů v regionu. Pozor, zjevuje se zde Bílá paní!

Wolfsegg_2Ax.jpg
Wolfsegg_logo_2x.png
Landkreis_Regensburg_1x.png
Logo Gemeinde_1x.png

Foto: burg-wolfsegg.de

bottom of page