top of page
Hrady a zámky regionu Horní Falc-Oberpfalz

Vzrušující příběhy za starými zdmi

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH

Být zámeckou paní nebo hradním pánem?

Nebo dáváte přednost hodovat jako rytíř? Na některém hradu nebo zámku se totiž můžete nejen ubytovat, ale i si dopřát něco dobrého.

Historie křížových výprav, třicetiletá válka nebo husitská tažení, to vše je ukryto za zdejšími zdmi. Horní Falc má dlouhou a bohatou historii. Někdy přežilo jen několik pozůstatků zdí, jinde byla potřeba rozsáhlá rekonstrukce jako na zámku Schönberg, který vám nabídne skutečnou romantiku včetně ubytování. K vrcholům pak patří kompletně dochovaný rytířský hrad ze středověku zámek Falkenstein. Staré zdi nejen vypráví příběhy o tomto regionu, ale také fungují třeba jako muzeum. Téměř každý hrad nebo zámek stojí za výlet. Nechte se krásou přesvědčit a vydejte se na cestu objevování do minulosti. Přijeďte a poznejte zdejší příběhy hradů a zámků.

Dračí hry a volba rytířského páru

Každým rokem se pro hry Dračího festivalu ve městě Furth im Wald volí dvojice rytířského páru. Vybrané dvojici mladého páru se tak dostává této zvláštní cti, je to zážitek, na který nezapomenou po celý svůj život. Navštivte město Furth im Wald a poznejte jeho historii nebo se přijeďte podívat na festival Drachenstich - skolení draka. Jde o nejstarší bavorskou lidovou hru s největším robotickým drakem na světě!

Volba rytířského páru Furth im Wald Dračí festival
Zřícenina hradu Weißenstein
Město Regen

Burgruine Weißenstein - Regen

Foto: Archiv Region Chodsko

Hrady a zámky regionu Horní Falc - Oberpfalz, které stojí za vidění

Hrady a zámky jsou rozděleny dle dostupnosti od hraničního přechodu Folmava

Foto: FB Schlosswirtschaft | Wikipedia Thierlstein | schloss-guteneck.de | oberpfaelzerwald.de | BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH | bayerischer-wald.de | parsberg.de | burg-wolfsegg.de/ Archiv Region Chodsko

Burg Wolfsegg

Poznejte hrad Wolfsegg a jeho historii

Díky půlkruhové věži a vysokým okolním kamenným stěnám vám tento hrad poskytne živý obraz malého šlechtického hradu z pozdního středověku. Je to jeden z nejlépe dochovaných hradních komplexů v regionu. Pozor, zjevuje se zde Bílá paní!

Hrad Wolfsegg Bavorsko
Hrad Wolfsegg
Landkreis Regensburg
Stadt Wolfsegg

Foto: burg-wolfsegg.de