top of page
Gallery_1x.jpg

Vzrušující příběhy za starými zdmi

Horní Falc je také regionem hradů a zámků. Zejména zdejší turisté a místní nemusejí cestovat daleko, aby poznali středověkou fascinaci. Například k tomuto zámku Voithenberg u Furth im Wald to budete mít z Folmavy jen 8,3 km.

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH

Hrady_oberpfalz_1.png

Být zámeckou paní nebo hradním pánem?

Nebo dáváte přednost hodovat jako rytíř? Na některém hradu nebo zámku se totiž můžete nejen ubytovat, ale i si dopřát něco dobrého. Je to vždy vzrušující!

Přijeďte a poznejte zdejší příběhy hradů a zámků. Historie křížových výprav, třicetiletá válka nebo husitská tažení, to vše je ukryto za zdejšími zdmi. Horní Falc má dlouhou a válečnou historii, kterou lze poznat a často vám nabídne nádherné výhledy. Někdy přežilo jen několik pozůstatků zdí, jinde byla potřeba rozsáhlá rekonstrukce jako na zámku Schönberg, který díky svým majitelům od roku 2008 prošel neuvěřitelnou opravou a nabídne vám tak skutečnou romantiku včetně ubytování. K vrcholům pak patří kompletně dochovaný rytířský hrad ze středověku zámek Falkenstein. Staré zdi nejen vypráví příběhy o tomto regionu, ale také fungují třeba jako muzeum. Téměř každý hrad nebo zámek stojí za výlet. Nechte se krásou přesvědčit a vydejte se na cestu objevování do minulosti.

Volba rytířského páru

Každým rokem se pro hry Dračího festivalu ve městě Furth im Wald volí dvojice rytířského páru. Vybrané dvojici mladého páru se tak dostává této zvláštní cti, je to zážitek, na který nezapomenou po celý svůj život.

Hrady_oberpfalz_2.png

Hrady a zámky regionu Horní Falc

– Oberpfalz, které stojí za vidění

Hrady a zámky jsou rozděleny dle dostupnosti od hraničního přechodu Folmava

Burgruine_Weißenstein_1x.jpg
310963622_526681069461708_857667614940168895_n.jpg

Burgruine Weißenstein - Regen

Foto: Archiv Region Chodsko

Foto: FB Schlosswirtschaft | Wikipedia Thierlstein | schloss-guteneck.de | oberpfaelzerwald.de | BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH | bayerischer-wald.de | parsberg.de | burg-wolfsegg.de/ Archiv Region Chodsko

Wolfsegg_logo_1x.png

Poznejte hrad Wolfsegg a jeho historii

Díky půlkruhové věži a vysokým okolním kamenným stěnám vám tento hrad poskytne živý obraz malého šlechtického hradu z pozdního středověku. Je to jeden z nejlépe dochovaných hradních komplexů v regionu. Pozor, zjevuje se zde Bílá paní!

Wolfsegg_2Ax.jpg
Wolfsegg_logo_2x.png
Landkreis_Regensburg_1x.png
Logo Gemeinde_1x.png

Foto: burg-wolfsegg.de