top of page
Město Neuschönau
Neuschönau die holzgemeide

Pěší turistika kousek 
od hranic

Foto: Archiv Region Chodsko

Po pěti turistických stezkách

Region Horní Falc nabízí vysokou kvalitu života, dostatek prostoru pro relaxaci a odpočinek v okolní čisté přírodě. Poznejte jedinečnou krajinu a bavorskou kulturu.

Dýchejte zhluboka a budete cítit úžasně. Nádherné vyhlídky a nekonečná lesní krajina vás spojí s přírodou. Vydejte se poznat les Goldsteig, Nurtschweg nebo různé okružní trasy Oberpfälzer. Klidná země se vám otevře ve své přírodní podstatě. Bavorský les tak můžete zažít na pěti turistických stezkách, které získaly pečeť „Qualitätsweg Wanderbares Deutschland“.

Zlatá stezka - Goldsteig Bavorsko
Pěší turistika Hohen Bogen

Procházka po hřebeni Hohen Bogen s návštěvou věží NATO

Od Domažlic jsou z dálky viditelné a snadno rozpoznatelné bývalé vojenské věže NATO. Hohen Bogen je přibližně 8 km dlouhý hřeben v Bavorském lese. Nachází se v Horním Falcku v okrese Cham na téměř stejných částech v obcích Neukirchen b. Hl. Blut, Rimbach a Eschlkam, mezi Furth im Wald a Bad Kötzting. Samotný Hohen Bogen není českými turisty vyhledáván, což je škoda. Výhledy, které se v průběhu cesty objeví, rozhodně stojí za vidění.

Baumwipfelpfad Bayerischer Wald

Na délku asi 1,3 km vede v národním parku Bavorský les v obci Neuschönau pěší stezka pro turisty. Zavede vás do nečekaných výšek a nabízí tak jedinečně krásný výhled na krajinu Bavorského lesa, jeho krásná údolí a hory jako Rachel a Lusen. Bavorský les Baumwipfelpfad je 1300 metrů dlouhá stezka pro pěší v obci Neuschönau v národním parku Bavorský les. Návštěvníci se mohou dozvědět také zajímavá fakta o stromové populaci v národním parku a za předpokladu dobré viditelnosti nahlédnout do Alp. 

Stezka v korunách stromů Baumwipfelpfad Bayerischer Wald - Bavorský les
Turistika v Arberland

Bez bariér v Arberland

Bezbariérový Arberland je ideální pro lidi s mentálním nebo fyzickým postižením. Přístup je s výtahem z parkoviště. Trasa nabízí max. sklon 6%, takže vozíčkáři na ní mohou kdykoliv odpočívat. Můžete si také zdarma půjčit invalidní vozík nebo kolečkové brusle. Zažijte jedinečný bezbariérový výlet s pocity a prožitky těch, co mají zdravotní handicap, přijde radost i úsměv!

Regensburg znamená Řezno

Řezno je nejzachovalejší středověké město v Německu a světové dědictví UNESCO. Byl zde založen mohutný tábor římských legií Castra Regina. Ten se stal základem budoucího města a jeho pozůstatky v podobě opevnění lze obdivovat dodnes. S dvoutisíciletou historií města se lze nejlépe seznámit při procházce malebnými a starými uličkami. Ty vás jistě přivedou ke katedrále sv. Petra, kamennému mostu, staré radnici nebo k zámku rodu Thurn-Taxisů. Ochutnat pak můžete klobásky v Historische Wurstkuchl, nejstarší výrobně v Německu, nebo si dát kávu v některé z klikatých uliček, jež propůjčují tomuto městu italský šarm. „Řezno je tak staré a mladé zároveň“.

Turistika ve městě Regensburg
Turistika ve městě Cham

Cham se vstupní bránou jako z pohádky

Historické centrum v Chamu je jako většina měst v Německu naprosto bez aut. A tak se můžete v klidu procházet mezi starobylými domy obklopující náměstí Marktplatz. Zajímavá je i budova radnice se zvonkohrou hrající německou hymnu vždy v poledne a v 6 hodin večer. Nevynechte také klášterní novorománský kostel Maria Hilf, který leží cca 200 metrů od centra. Historickou část města obtéká řeka Regen. Jedním ze vstupů do centra je červené opevnění Bierotor (pivní brána) pocházející z 15. století a na první pohled působí pohádkovým dojmem.

Všeruby / Neuaign

Oberpfalz

Folmava / Obervollmau

Drachensee /

Dračí jezero

Chodsko

Eschlkam

Waldmünchen

Česká Kubice / 
Böhmisch Kubitzen

Arnschwang

Furth im Wald

Museum Flederwisch

Der Further Drache /
Dračí jeskyně

Drachenmuseum /
Dračí muzeum 

Gleißenberg

Schloß Voithenberg / 
Zámek Voithenberg

Furth im Wald

Hrady a zámky Bavorsko

Poznejte historii regionu Oberpfalz

Zřícenina hradu Wolfstein, rodové sídlo Sülzburg-Wolfsteiner, jednoho z nejdůležitějších šlechtických rodů v Horním Falcku, leží vysoko nad Neumarktem. Nabízí nádherný panoramatický výhled na město Neumarkt a okolí. Poznejte i další hrady a zámky regionu Oberpfalz.

Kraje a města v Horním Falcku, která stojí za návštěvu

Tirschenreuth je nejsevernější a nejmenší okres, ale je zde více než tisíc rybníků. Okres. Cham naopak ohromí největší oblastí Bavorský les s nádhernou přírodou. Většina obyvatel Horního Falcka však žije v okrese Řezno (Regensburg). V Amberg-Sulzbacher Land je největší písečná hora v Evropě. Ale to není všechno, co může divoký západ Horního Falcka nabídnout.

Centrum Evropy se nachází v okrese Neustadt v Waldnaab. A kdo žije v okrese Schwandorf, už nepotřebuje moře. Má idylický Oberpfälzer Seenland, což je eldorado nejen pro vodní sporty. Čínský karneval v Dietfurtu nebo Rossmarkt v Berchingu: tradiční události učinily okres Neumarkt známým daleko za regionem. Mimochodem, zde se také vaří nejslavnější německé bio pivo. Město Amberg je pak láskyplně nazýváno „Malé Benátky“ - a zcela správně. Každý, kdo pak myslí na pastviny okamžitě přemýšlí o porcelánu a Maxu Regerovi. Řezno (Rehgensburg) je hlavním městem Horního Falcka a „nejsevernějším městem v Itálii“, kde život opravdu pulzuje. Chcete se dozvědět více o okresech a městech? Najdete zde mnoho mnoho tipů a odkazů, co můžete ve svém volnu zažít vy a vaše děti v různých městech Horního Falcka. Poznejte kulturu tohoto Bavorského regionu!

Arnschwang

Oberpfalz

Burgruine Runding /
Ruiny hradu
Runding

Chamerau

Pemfling

Schwammerlstein / Přír. viklan

Pösing

Schloss Thierlstein /
Zámek Thierlstein

Cham

Weiding

Ruding

Willmering

Waffenbrunn

Cham

Oberpfalz

Sedm okresů a tři nezávislá města - toto je Horní Falc, od Falckého lesa až po Dunaj je zaručeno, že si zde každý najde to své

Turistika Regensburg

Hlavní město Regensburg

Město Řezno je hlavním městem Horního Falcka a je často označováno jako „nejsevernější město v Itálii“. Nejen kvůli dobře zachovaným středověkým památkám, ale také kvůli jedinečné jižní atmosféře. Ať už kultura, umění, design - Regensburg má pro každého něco. Je to také prosperující obchodní lokalita s pestrou směsicí podniků a obchodů. Objevte toto nádherné město!

Turistika Řezno

Okres Řezno

Okres Regensburg spojuje idylku venkovského života s blízkostí města. Žije zde téměř 190 000 lidí a užijte si jedinečně krásnou krajinu a mnoho rekreačních příležitostí. Pojďte s námi do nejjižnějšího okresu Horního Falcka!

Turistika Amberg

Město Amberg

Krásné středověké město Amberg se nachází je jedním ze tří největších měst v Horní Falci a bývalým hlavním městem. Přibližně 45 000 obyvatel žije nejen v krásném starém městě s historickým nádechem, ale má také na výběr všestrannou škálu volno časových, kulturních a profesních příležitostí. Představujeme vás Ambergu trochu blíž.

Turistika Amberg-Sulzbach

Okres Amberg - Sulzbach

Okres Amberg-Sulzbach se nachází na západě Horního Falcka. Žije zde asi 100 000 lidí. Jedním z nejznámějších míst v oblasti je Monte Kaolino v Hirschau. Na bílém písku můžete lyžovat i v létě. Ale okres má mnohem více co nabídnout. Rozhlédněte se s námi trochu!

Turistika Cham

Okres Cham

Okres Cham se nachází na východ od Horního Falcka. Je z hlediska rozlohy největším okresem v regionu. S Horním Falcem a Bavorským lesem se zde nacházejí dvě nízká pohoří, která vám nabízejí nekonečné rekreační možnosti. Doma je ale také mnoho inovativních a úspěšných společností. Pojďte na objevovací turné!

Turistika Neumarkt

Okres Neumarkt

Muzea nejvyšší třídy, nádherná krajina Jura, silná ekonomika s vyhlídkami do budoucna - takto se prezentuje okres Neumarkt. Všechno, co potřebujete k životu, že? Vydejte se s námi na objevovací prohlídku regionu!

Turistika Neustadt an der Waldnaab

Okres Neustadt an der Waldnaab

Okres Neustadt an der Waldnaab se nachází na severu správního obvodu a obklopuje město Weiden. Nejen že byl tento okres chvíli králem Rock'n'Rollu, tradice nejstaršího německého piva Zoigl také žije v regionu dodnes. Zasvěcené tipy, fakta, která stojí za to znát a užitečné informace - objevili jste společně s námi okres v srdci Horního Falcka!

Turistika Schwandorf

Okres Schwandorf

Řeky, jezera, lesy - okres Schwandorf je rájem pro milovníky přírody a sportu. Okres v srdci Horního Falcka čítá deset měst se 145 000 obyvatel a je rodištěm dvou slavných osobností. Objevte s námi zlatý střed regionu!

Turistika Tirschenreuth

Okres Tirschenreuth

Okres Tirschenreuth je nejmenší okres na počet obyvatel v Horním Falcku. Ale nejen větší města Tirschenreuth, Waldasssen, Mitterteich, Kemnath a Erbendorf mají co nabídnout. Tirschenreuth je také známá jako „země tisíce rybníků“. Poznejte s námi více tento nejsevernější okres Horního Falcka!

Turistika Weiden

Weiden v Horní Falci

Město Weiden v Horním Falcku se 42 000 obyvateli je magnetem pro obyvatele regionu - nejen pro nákupy. Místo narození Maxe Regera, porcelánu, prádelny a univerzity: Weiden má co nabídnout. Objevte s námi okouzlující město na severu Horního Falcka!

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH | Archiv Region Chodsko | schoenblick-hohenbogen.de | arberland-bayerischer-wald.de

bottom of page