top of page
6xx.jpg

Zažijte divočinu

Bavorský národní park Bayerwald -Tierpark Lohberg

Objevte, prozkoumejte a vyzkoušejte …

Pod tímto heslem vás přivítá fascinující destinace přírodního parku Bayerwald Tierpark v Bavorském lese. Ta se nachází v Lohbergu - rekreační vesnici Großen Arber. Jako jediná přírodní zoologická zahrada v Horním Falcku každoročně inspiruje četné návštěvníky. Zde najdete přes 400 zvířat z bavorsko-českého pohraničí s asi 100 druhy v přirozeném prostředí. Vlk, sob, los, rys, sněžná sova, tetřev, tato zvířata lze pozorovat v Bayerwald Tierpark na okružní trase. Samotná prohlídková cesta nebude problémem pro rodiny s kočárky nebo pro vozíčkáře. Hned za vstupním prostorem je dětská zoo. Stezka vede kolem rybníku Elchsee a míjet tak můžete mývaly, soby nebo vlky. Na zpáteční cestě pak uvidíte jelena, vydry, bobry a ve spodní části pak supy. Celková délka trasy je cca 1,5 km, což určitě jako rodina s dětmi zvládnete. Uprostřed parku najdete kiosek s terasou pro občerstvení, suvenýry, informační centrum „Haus am Elchsee“ a dětské hřiště. Toalety jsou umístěny ve vstupní budově a v uzavřeném prostoru. Tierpark Bayerwald byl vyhodnocen v roce 2016 jako částečně bezbariérový a byl mu tak udělen certifikát „Přístupnost zkontrolována“.
Vydejte se sem a podívejte se divokým zvířatům přímo do očí. Tenhle zážitek je neopakovatelný.

Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Bayerwald Tierpark je otevřen po celý rok. Duben – říjen otevřeno od 9:00 - 17:00 hod. Listopad – březen od 10.00 - 16.00 hod. Otevírací dobu si ověřte na webu.

Ceny:

Dospělí 6,00 EUR, děti (4 až 16 let), žáci, studenti, invalidé 4,00 EUR, školní kurzy 3,00 EUR, psi 2,00 EUR. Skupiny 15 a více osob 5,00 EUR

Více informací:

Parkování je pro automobily i autobusy zdarma.
Do parku si můžete vzít psa na vodítku.

Kontaktní informace: 

Schwarzenbacher Str. 1A

Lohberg

+49 09973 1229

Foto: br.de | Archiv Region Chodsko

bottom of page