top of page
6xx.jpg

Do centra národního parku Lusen

Opravdová divoká zvířata v Lusen - Tierfreigelände im Nationalparkzentrum Lusen

Ve venkovních a prostorných ohradách nebo voliérách žije 45 původních druhů v jejich přirozeném prostředí. Na své procházce 3 až 4 hodiny (zkratka 3 km) s dobou chůze cca za hodina a půl, tak můžete pozorovat různé druhy zvěře a ptáků. Vlk, medvěd hnědý, rys, divoká kočka, bizon, jelen nebo divočák.

V srdci centra národního parku Lusen a mezi obcemi Neuschönau a Altschönau je Hans-Eisenmann-Haus . Informační, interaktivní a působivá, stálá výstava „Cesty k přírodě - historie lesů a lidí“ představuje tajemství národního parku Bavorský les. Co stojí za filozofií „Nechť je příroda přírodou“? Jaké touhy spojuje člověk s lesem? Jak vznikla samotná a rezervace? A kdo nebo co všechno žije v rozvíjející se divočině? To vše a mnohem více se během můžete prožít během svého turné. Pro nejmenší existuje speciální dětská linka s jedenácti poslechovými stanicemi, kde se znalosti národního parku vyučují způsobem přátelským dětem, ale i dospělí zde poznávají vzrušující fakta. Mladí badatelé zde také mohou prožívat různé výstavy mimořádně vzrušujícím způsobem. Existují složité hádanky, které je třeba vyřešit. Kdo rozluští tajemství lesa, ten bude na konci překvapen. V sále kina pak lze obdivovat pestrý filmový program z Národního parku. Ale to není samozřejmě vše. Ve venkovních a prostorných ohradách nebo voliérách žije 45 původních druhů v jejich přirozeném prostředí. Na své procházce 3 až 4 hodiny (zkratka 3 km) s dobou chůze cca za hodina a půl, tak můžete pozorovat různé druhy zvěře a ptáků. Vlk, medvěd hnědý, rys, divoká kočka, bizon, jelen, divočák. bobr, vydra, sova orel, sova jestřáb, havran obecný, tetřev hlušec, čáp černý atd. Vše také můžete project na kole. Cyklotrasa je dlouhá 7 km. Po této trase na vás čeká idylická pivní zahrada a místní pochoutky převážně regionálních poskytovatelů, jídlo a občerstvení všeho druhu ve Waldwirtschaft, nebo v Café EISENMANN.

Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Celoročně volně přístupný.

Ceny:

Vstupné zdarma.

Více informací:

Areál je velmi dobře značený a také vhodný pro kočárky a invalidní vozíky. Psi na vodítku si můžete vzít s sebou. Dostat se sem můžete i pohodlně busem Igelbus, více informací: www.bayerwaldticket.com. Zastávka: Nationalparkzentrum Lusen

Kontaktní informace: 

Böhmstraße 35

Neuschönau

+49 (0)8558 / 9615-0

Foto: nationalpark-bayerischer-wald.bayern.de | Archiv Region Chodsko

bottom of page