top of page
1Ax_HOME_Bavorsky_les.jpg
Aarberland_logo.png

Turistický ráj Bavorský les...

...Pohodové procházky údolím a náročné túry na vrcholy

Foto: Archiv Region Chodsko

Ikony_Bavorsko_plus_13.png

Pěší turistika v regionu ARBERLAND

Příznivci zdejší pěší turistiky si již mnoho let předávají doporučení, které už dávno není žádným tajným tipem:

„Když si chceš vyjít na túru a při tom najít klid, učiň tak v Bavorském lese!“ Mají pravdu, neboť na jiném místě sotva najdou tolik opuštěných turistických stezek, lesů, jedinečných vyhlídek a možností odpočinku jako v regionu ARBERLAND...

2x_Bavorsky_les.jpg
Bayerischer_wald_logo_1.png

Přírodní park Horní Bavorský les

Vyhlídky – les – mnoho skal

Foto: Archiv Region Chodsko

Cham_Wald_1x.jpg
Aber+Cesky_les_2.png

Aktivní region v Horním Bavorském lese a Českém lese

Foto: Archiv Region Chodsko

Ikony_Bavorsko_plus_20.png

Aktivní region jako stvořený pro sport ve zdejší přírodě

V srdci česko-bavorského hraničního hřebene a v „trojúhelníku měst“ Domažlice – Furth im Wald – Waldmünchen leží region jako stvořený pro sport v přírodě – „Horní Bavorský les / Český les“.

Ve skvostné horské kulise si ve výšce 600 – 1.042 metrů nad mořem si přijdou na své především outdooroví sportovci. V létě – nordic walking, pěší turistika a horská cyklistika. V zimě – běžecké lyžování a procházky na sněžnicích.

2Ax.jpg
Logo-dsv.png

Certifikace Německým lyžařským svazem (DSV), Horní bavorský les / Český les

Příznivci severských sportů tu najdou první přeshraniční centrum severských sportů certifikované německým lyžařským svazem (DSV), které nabízí celkem 150 km certifikovaných tras. Vychutnejte si pohyb a zážitky v přírodě nedotčené krajiny. A pro nerušené soužití lidí a zvěře – zůstávejte prosím na cestách!

Co znamená certifikace Německým lyžařským svazem (DSV)

Společně s obcemi na Domažlicku, městy Furth im Wald a Waldmünchen se německá nadace pro bezpečné lyžování (Stiftung Sicherheit im Skisport) a německý lyžařský svaz (DSV) zasadili v posledních letech o kvalitativní rozvoj sítě tras v Českém lese / Horním Bavorském lese. Trasy byly certifikovány podle mezinárodních kritérií jako přeshraniční centrum severských sportů DSV, vybaveny jednotným systémem značení a přehledovými informačními tabulemi. Náš region je však mezi ostatními certifikovanými centry DSV jedinečný vtom, že se jedná o první česko-německý přeshraniční certifikovaný region, který byl proznačen dvojjazyčně!

2Cx.jpg
3x_Leto_priroda.jpg

Tady v létě můžete mít všechno, pohyb i krásnou přírodu

Zašněrujte si turistické boty, nastavte si správně hůlky na nordic walking, vyberte si vhodnou trailovou obuv! „V nádherné středohorské krajině si vychutnáte sport v každé roční době. Region je protkán turistickými stezkami. A jde se na to: vydejme se pěšky – s hůlkami – nebo na trail přes bavorsko /český horský hřeben. V regionu Aktivně v přírodě Horní Bavorský les / Český les na vás čekají senzační túry, nádherné výhledy a úžasné zážitky v přírodě.

Přírodou pěšky po Zelené střeše Evropy

Více než 180 km turistických tras – pro všechny věkové skupiny – mnoho variant přeshraničních okruhů – bezvadné značení. Ať už oddechová malá procházka nebo celodenní výlet na Čerchov „po stopách Železné opony“. Pěší turistika v regionu Aktivně v přírodě Horní Bavorský les / Český les znamená chodit nádhernou přírodou – potrénovat smysly a přitom nacházet vnitřní klid a načerpat nové síly.

4Ax_Pesky_po_Zelene-strese.jpg
5x_Severska_chuze.jpg

Nordic Walkong a severská chůze znamená nejzdravější sport

Ať už na úžasném panoramatickém okruhu od Skleněného kříže (Glaskreuz) na Tři znaky nebo na náročnější trase přímo po hranici – v této jedinečné krajině je mnoho příležitostí pro trénink. Síť našich tras pro severskou chůzi odpovídá kvalitativním kritériím německého lyžařského svazu (DSV). Společně s informacemi rozmístěnými po trasách (popis techniky, měření pulzu, zahřívací cviky, posilování a protahování) Vám nabízíme obsáhlé možnosti, jak se tento vytrvalostní sport naučit a jak ho správně provozovat

Fascinující trailový běh to je rail running

Při „trail runningu“ si čerstvý horský vzduch a přírodu vychutnáte z té nejkrásnější stránky. Pět tras o celkové délce 34 km se svými 1.600 výškovými metry čeká na to, až je objevíte – kolem přírodních památek, historicky zajímavých míst v pohraničí i monumentálních skalních útvarů. Trasy se výborně hodí k tréninku pro všechny běžce, kteří se chtějí účastnit regionálních trailových běžeckých závodů. A super jsou singeltraily mezi Voithenbergem, Gibachtem a Čerchovem: Technicky středně náročné a v nádherné krajině.“

6BBx_Trailovy_beh.jpg
1x_Kaitersberg.jpg
Kaitersberg_Trail_logo_2.png

Když hora volá

Kaitersberg je až 1133 m vysoký horský hřeben v Bavorském lese východně od Bad Kötzting v bavorském okrese Cham. Protáhlé pohoří pokračuje na východ přes Riedelstein k Javoru. Nejvyšší vrcholy jsou Kreuzfelsen (999 m), Mittagsstein (1 034 m) a Große Riedelstein (1 133 m).

Kaitersberg_Trail_logo.png

Pro sportovní nadšence extrému - Kaitersberg Trail

KBT je kondičně a technicky náročný závod, ve kterém je třeba zvládnout i malé lezecké úseky a exponované úseky. Jistota v nohách a zvládnutí výšek je nutné! Afinita k technickým stezkám je výhodou. Méně nadšení budou přátelé hladkých lesních cest. Podívejte se na propozice i pro sportovce z Čech. Zde jste vítáni!

16x_Kaitersberg_trail.jpg
11x_Kaitersberg_trail.jpg

Kaitersberg Trail

Kaitersberg_Trail_logo_3.png
Kaitersberg_Trail_logo_1.png
Kaitersberg_Trail_logo_5.png
Kaitersberg_Trail_BIG_2.png

Foto: kaitersberg-trail.de