top of page
Technika, kultura a emoce Bavorska

Technika, kultura a emoce Bavorska

Zažijte místa, kde příznivci techniky a designu, kultury a sportu propadají bezmeznému nadšení. Patří sem kus historie, ale i velké emoce.

Foto: Archiv Region Chodsko

Audi Forum Ingolstadt

Audi Forum Ingolstadt je samo o sobě obrovským zážitkem. Každý rok sem přijíždí z celého světa přes 500 000 návštěvníku, aby si vyzvedli svůj vůz, užili si jazzové koncerty či filmové umění v kině Audi – nebo se v muzeu Audi dozvěděli více o historii této značky. 

Muzeum Audi Bavorsko
Allianz Aréna Bavorsko

Allianz Aréna a svět zážitků FCB

Fotbalový stadion na severu Mnichova, který vděčí za svou charakteristickou podobu konstrukci z osvětlených "polštářů“, má kapacitu přes 70 000 zastřešených míst. Také mimo dny zápasu se návštěva vyplatí. Ve "Světě zážitků“ FC Bayern se mohou návštěvníci ponořit do historie klubu FC Bayern a v Hale slávy („Hall of Fame“) nebo jiných atrakcích mohou znovu prožívat své nadšení pro fotbalovou hru.

Svět BMW v Mnichově

Jeho fascinující architektura dynamického dvojitého kužele s bohatým mnohostranným sportovním, kulturním a uměleckým programem přispěly k tomu, že tento teprve v roce 2007 otevřený Svět BMW Welt již dlouho patří k největším turistickým atrakcím Bavorska. V muzeu BMW se nachází přes 120 exponátu z 90leté historie BMW. Kromě toho je možné se zúčastnit zajímavých prohlídek v závodech BMW v Mnichově, Dingolfingu nebo Regensburgu.

Muzeum BMW Welt Mnichov
Přírodovědné a technické muzeum Mnichov

Německé muzeum

v Mnichově

V největším přírodovědném a technickém muzeu na světe je vystaveno na 30 000 exponátu z přibližně 50 tématických oblastí, které ročně přitahují na 1,5 milionu návštěvníků. Je možné tady zažít umělé blesky, nastoupit do letadel a lodí, sednout si za ovládání ponorného robota, obdivovat první skleněnou výzkumnou laboratoř světa nebo se procházet důlními štolami. Muzeum v srdci Mnichova na ostrově uprostřed řeky Isar založil a vybudoval Oskar von Miller – stavební inženýr a průkopník vodních elektráren.

DTM Norisring

DTM na Norisringu

a v Norimberku

DTM to je šampionát německých monopostů - Mercedes, BMW a Audi. Obrovsky populární  událost, na které běžně o víkendu přichází přes sto tisíc diváků. Je to tím že DTM je na fanoušky velmi orientovaná a má tak velmi silnou fanouškovskou základnu. Můžete se jít podívat téměř kamkoliv, závodníci vám dají autogram nebo se s vámi vyfotí. Něco takového je ve Formuli 1 nemožné.

DTM Norisring
Pivovarská věž Kuchlbauer Turm Bavorsko
Kuchlbauer Abensberg

Tradice vaření piva

V Bavorsku je možné se seznámit zblízka s postupem vaření piva – lze tu navštívit nejeden pivovar. Nejstarší ještě existující pivovar na světe Bayerische Staatsbrauerei Weihenstephan ve Freisingu u Mnichova platí za mezinárodní centrum teorie a vědy pivovarnictví a ve svém muzeu vede návštěvníky až k původu piva. Návštěva pivovaru Kuchlbauer v Abensbergu v kraji chmele Hallertau je již kvůli jeho nápadité architektuře velkým zážitkem. Symbolem je místní věž (Kuchlbauer Turm), kterou vytvořil věhlasný umělec Friedensreich Hundertwasser.

Foto: audi.de | DTM.com | kuchlbauers-bierwelt.de

bottom of page