top of page

Objevte Oblast Český les a turistiku mimo davy

Zažijte neporušenou a divokou přírodu pro vlastní relaxaci, odpočinek nebo poznání. Liduprázdné hluboké příhraniční lesy, které objevíte pouze pěšky nebo na kole na řadě turistických stezek a cyklotras.

Vítejte v krajině Českého lesa, kde lesnatý pás kopců s nejvyšším vrcholem Českého lesa Čerchovem, který je neodmyslitelným symbolem krajiny v okolí Domažlic, vytváří již od pradávna přirozenou hranici mezi Čechami a bavorskou Horní Falcí. Pozornému návštěvníkovi umožňuje poznávat, jak se příroda a člověk po staletí vzájemně ovlivňovali. Díky lidskému hospodaření tu vznikla pestrá mozaika rozmanitých stanovišť. Ta jsou nyní domovem těch druhů rostlin a živočichů, které by v původně lesnaté krajině neobstáli.

Český les Čerchov

Vydejte se na nejvyšší vrchol Českého lesa - Čerchov

Foto: Archiv Region Chodsko

Český les Čerchovské hvozdy

Náš tip: poznejte Čerchovské hvozdy

Kopce, úžasné výhledy a hluboké tiché lesy s divokou přírodou

Hlavní devizou území Českého lesa je zachovalá krajina s členitým reliéfem, která nabízí krásné hřebenové partie, daleké rozhledy do okolní krajiny a velké množství zaniklých sídel. Ale také ticho, klid a místa nedotčená turismem. Český les je tak společně se Šumavou, Hornofalckým lesem a Bavorským lesem součástí tzv. „Zelené střechy Evropy“. Jedná se o největší souvislý lesní porost Evropy, který se vyznačuje různorodou a historicky bohatou kulturní krajinou, která je turisticky nesmírně atraktivní. Dlouhodobá existence hraničního pásma se výrazně podepsala na útlumu rozvoje infrastruktury pro cestovní ruch. Ta je také důvodem nízké návštěvnosti Oblasti Českého lesa v porovnání se sousední Šumavou. Pro vás to zanamená ale výhodu. Pokud sem vyrazíte, je více než pravděpodobné že zde budete úplně sami.

Už máte plány na víkend?

Vydejte se na výlet linkou 649 Plzeň – Holýšov – Horšovský Týn – Poběžovice – Bělá n. Radbuzou – Přimda. V Českém lese si na své přijdou milovníci historie i milovníci cyklistiky, pro které je zde vyznačeno mnoho zajímavých cyklotras. Linka jezdí každou sobotu a neděli od 27. května do 1. října. Nezapomeňte, že na lince 649 je možné převézt až 5 jízdních kol, a stejně tak je možné jízdní kola převézt ve vlaku Český les. Tak pěkný výlet!

Foto: idpk.cz

Český les autobus
Böhmischer Wald - Oberpfälzer Wald
Böhmischer Wald

V Česku leží menší část území, větší část Českého lesa (Böhmischer Wald) se rozkládá na území Německa.

Český les tetřev hlušec

Poznejte vzácnou faunu Oblasti Český les

Chráněná krajinná oblast Český les byla vyhlášena v roce 2005 na rozloze 473 km2. Víte, že…

Bavorský les

Zažijte také Bavorský les - Bayerischen Wald

Naplánujte si výlet do Bavorského lesa

Největší lesní krajina ve střední Evropě s jediným pralesem v Německu

V největší lesní krajině ve střední Evropě na vás čeká nejen první a nejstarší národní park a jediný prales v Německu, ale také dva přírodní parky, nesrovnatelně vzrušující kulturní nabídka a spousta památek. Nekonečné lesy, mohutné horské hřebeny a mírné vrcholky kopců, malá horská jezírka - to je Bavorský les. Bavorský les se rozkládá na ploše asi 6000 kilometrů čtverečních mezi Dunajem, Českým lesem a rakouskou hranicí. Vyrazit lze na více než 130 horských vrcholů nad 1000 metrů, jako jsou Arber, Osser, Rachel, Lusen nebo Brotjacklriegel. Připravena je také pro vás kvalitní turistická stezka "Goldsteig “, nejdelší německá turistická stezka. To byste si neměli nechat ujít!

Bavorský les turistika

Bavorským lesem s mobilní aplikací

Mobilní aplikace Bayerischen Wald App je dostupná také v češtině

Díky interaktivní aplikaci pro chytré telefony a tablety mohou návštěvníci Národního parku zažít Bavorský les

S přesným určením polohy lze kdykoli zkontrolovat vlastní polohu. Je možné přepínat mezi 3D mapou, topografickou mapou a leteckým snímkem. S aplikací se nejstarší německý národní park stává zážitkem. Aplikace obsahuje přes 50 vybraných tipů pro návštěvníky, 40 prohlídek pro všechny cílové skupiny, centra národních parků a informační místa a také webovou kameru. Vzhledem k tomu, že Národní park Bavorský les není mobilně pokryt, byla aplikace vytvořena pro režim offline.

Mobilní aplikace Bavorský les
Mobilní aplikace Bavorský les

Stáhněte si mobilní aplikaci Bayerischen Wald

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH  

Pozorujte divoká zvířata v Bavorském lese - Bayerwald Tierpark

Schau mir in die Augen - Podívej se mi do očí

Pod tímto heslem vás vítá fascinující výletní cíl v Bavorském lese, který se nachází v Lohbergu - prázdninové vesničce na Velkém Javoru. Jako jediná zoologická zahrada v Horní Falci každoročně nadchne četné návštěvníky. Najdete zde přes 400 zvířat z bavorsko-českého pohraničí s přibližně 100 druhy v jejich přirozeném prostředí. Bayerwald Tierpark je částečně bezbariérový pro osoby s handicapem chůze. Parkovací místa jsou k dispozici a do parku je možné vzít i psy na vodítku.

Bayerwald Tierpark

Zažijte skutečnou divočinu

Foto: Archiv Region Chodsko