top of page
Bavorský životní styl

Bavorský životní styl

Mnozí spojují bavorský životní styl s láskou k vlasti, k horám, přírodě a modrobílému nebi.

Foto: Archiv Region Chodsko

Aktivní léto, zima nebo wellness po bavorsku

Aktivní léto, zima nebo wellness po bavorsku. Bavorsko je rájem pro aktivní návštěvníky. Od pěší a horské turistiky přes cyklistiku včetně jízdy na horských kolech až po vodní sporty – každý tu najde perfektní podmínky. Mnozí spojují bavorský životní styl s láskou k vlasti, k horám, přírodě a modrobílému nebi. K tomu ještě přistupuje bavorské heslo: „Mia san mia“, které znamená: „My jsme my“. Vyjadřuje, že obyvatelé Bavorska jsou hrdí na svou samostatnost. Proto se ještě v mnohých částech Bavorska používá sebevědomě dialekt, vyvěšuje se modrobílá vlajka a zpívá vlastní „národní hymna“. Velký význam má ale také příjemné spolu posezení. Protože je oslava s přáteli nejlepší, přejde se rychle k tykání. A to dokonce i tehdy, když jste se právě poznali.

Zimní a letní aktivity v Bavorsku
Turistika v Bavorsku

Chuť na přírodu

Turistika v nedotčené krajině, nocleh ve stanu, projížďka kolesovým parníkem po vodě nebo golf – každý si užívá přírody podle svých představ.

Národní a přírodní parky

Nejenom na Ammersee, Starnberger See, Tegernsee a Königssee, ale také na Forggensee a ve Franské jezerní plošině nabízejí výletní lodě početné turistické výlety.

Národní a přírodní parky v Bavorsku
Sportovní aktivity v Bavorsku

Pro pokořitele vrcholů

i rekreační sportovce

Ať již v Alpách nebo podél Dunaje, ve Franckém Švýcarsku nebo v Bavorském lese, všude v Bavorsku se nabízejí fascinující možnosti pro sportovní aktivity. Jsou zde nejlépe vyznačené cesty a horolezecké trasy, tisíce kilometru cyklistických stezek pro jakékoliv nároky a nádherná jezera a řeky, na kterých jsou vodní sportovci stejně ve svém živlu jako lidé, hledající odpočinek.

Vysoce kvalitní, ale cenově dostupné

Úroveň bavorských hotelů a gastronomie je vysoká. Přesto není dovolená v Bavorsku v žádném případě nákladná. Naopak, poměr zdejší služeb a cen je i v mezinárodním měřítku považován za naprosto odpovídající. A kromě toho je tedy navíc krásná krajina zdarma.

Restaurace a ubytování v Bavorsku
Kempink v Bavorsku

Kempink

K bavorským kempinkovým zařízením patří několik v evropském měřítku vyznamenaných 5hvězdičkových kempů s nabídkou wellness stejně jako „Kempink na statku“, kde si hosté užívají ničím nerušeného venkovského života.

Relaxace v Bavorsku

Dopřejte si relaxaci v Bavorsku

Udělejte něco pro své zdraví, obklopeni krásnou přírodou, ze které můžete čerpat klid a sílu.

Vydejte se do Bavorska na dovolenou s wellness, plnou pohody.

Wellness po bavorsku

Wellness po bavorsku – to je kořenitá vůně sena v páře (Kraxenofen), blahodárné působení rašelinové koupele nebo příjemné uvolnění při masáži s chmelovým olejem. Samozřejmě si můžete vybrat i mezi klasickými procedurami jako např. chůze ve vodě podle Kneippa, kúra podle Schrotha nebo solné inhalace v solných štolách. Wellness v Bavorsku je vždy velká radost a příjemný pocit. Jde hlavně o to, udělat něco dobrého pro tělo a duši.

Wellness v Bavorsku podle Kneippa, kúra podle Schrotha a solné inhalace v solných štolách
Dovolená v Kötztinger Land Bad Kötzting
Město Bad Kötzting

Dovolená v Kötztinger Land

Mladý, svěží a neuvěřitelně relaxační: to je to, co na vás čeká Kötztinger Land v srdci přírodního parku „Horní Bavorský les“. Kneippovy lázně v Bad Kötzting jsou především o zdraví, s nabídkou od první německé kliniky pro čínskou medicínu až po četná kosmetická a wellness zařízení.

Lázně v Bavorsku Bad Kötzting

Léčivá rekreace

V Bavorsku najdete kolem 50 léčivých lázní a lázeňských míst, která jsou stejná jako jejich hosté – neuvěřitelně rozmanitá. Jsou tu starobylá lázeňská místa, v nichž se léčili již králové, císaři i carové. Právě tak ale najdete i mnohá moderní centra wellness a zdraví, kde si i příznivci sportu přijdou na své. A zcela důležité jsou mnohé bavorské lázně s léčivou vodou – nejčistší zdroje pohody!

Vzpamatovat se – odpočinout si – cítit se dobře

Kde si lépe odpočinete, kde načerpáte energii a načerpáte nové síly, než tam, kde je sama příroda ještě nedotčená, vzduch čistý a svět v pořádku. Vydejte se do Bavorska na dovolenou s wellness, plnou pohody. Blaibach, uznávané letovisko, je nejen ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají odpočinek, ale je také výchozím bodem pro všechny milovníky pěší turistiky, cyklistiky a vodních sportů.

Blaibach relaxace a wellness v Bavorsku

Vydejte se na vrchol

Četné sjezdovky nebo svah pro děti, v Bavorsku najde každý tu svou správnou lyžařskou oblast. Jako jediný ledovec v Německu nabízí Zugspitze potěšení z lyžování po celý rok. Kromě toho je v bavorských Alpách na 50 dalších lyžařských oblastí, z nichž jsou mnohé dosažitelné od mnichovského letiště za méně než dvě hodiny.

Sjezdovky v Bavorsku
Zimní pobyty v Bavorsku

Užijte si pobyt v zimě

Když v Bavorsku nastane zima není nic lehčího, než se pohybovat na čerstvém vzduchu. Seznam aktivit, které venku lákají velké i malé, nemá konce: zimní turistika, sáňkování, bruslení, lyžování, snowboarding, běžkování, skating, lezení po ledových stěnách, putování ve sněžnicích, hokej… hlavní věc je společně něco podnikat a užít si to. Je také příjemné, když na sebe sníh nechá někdy čekat – je tak možné putování na jeden z nádherných bavorských vrcholů, na které se jinak dostanete pouze na lyžích.

S lyžemi nebo bez nich

Díky početným lanovkám si mohou grandiózní panorama alpského pohoří užívat mladí i staří. Nejznámější lanovky jsou Zugspitzbahn, Alpspitzbahn a Nebelhornbahn. Běžkaři, rodiny a všichni, kdo dávají přednosti klidu a pohodě, se vydávají do lyžařských oblastí Frank a Bavorského lesa. Zde převažují mírné svahy, idylické vesnice a navíc vyvážené ceny odpovídající poskytovaným službám.

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH | bad-koetzting.de | Archiv Region Chodsko

Lyžování v Bavorsku
bottom of page