top of page
18x.jpg

Bavorský životní styl

Mnozí spojují bavorský životní styl s láskou k vlasti, k horám, přírodě a modrobílému nebi.

Foto: Archiv Region Chodsko

bayern_8.png

Aktivní léto, zima nebo wellness po bavorsku

Aktivní léto, zima nebo wellness po bavorsku. Bavorsko je rájem pro aktivní návštěvníky. Od pěší a horské turistiky přes cyklistiku včetně jízdy na horských kolech až po vodní sporty – každý tu najde perfektní podmínky. Mnozí spojují bavorský životní styl s láskou k vlasti, k horám, přírodě a modrobílému nebi. K tomu ještě přistupuje bavorské heslo: „Mia san mia“, které znamená: „My jsme my“. Vyjadřuje, že obyvatelé Bavorska jsou hrdí na svou samostatnost. Proto se ještě v mnohých částech Bavorska používá sebevědomě dialekt, vyvěšuje se modrobílá vlajka a zpívá vlastní „národní hymna“. Velký význam má ale také příjemné spolu posezení. Protože je oslava s přáteli nejlepší, přejde se rychle k tykání. A to dokonce i tehdy, když jste se právě poznali.

2x.jpg
3x.jpg

Chuť na přírodu

Turistika v nedotčené krajině, nocleh ve stanu, projížďka kolesovým parníkem po vodě nebo golf – každý si užívá přírody podle svých představ.

Národní a přírodní parky

Nejenom na Ammersee, Starnberger See, Tegernsee a Königssee, ale také na Forggensee a ve Franské jezerní plošině nabízejí výletní lodě početné turistické výlety.

4x.jpg
5Ax.jpg

Pro pokořitele vrcholů

i rekreační sportovce

Ať již v Alpách nebo podél Dunaje, ve Franckém Švýcarsku nebo v Bavorském lese, všude v Bavorsku se nabízejí fascinující možnosti pro sportovní aktivity. Jsou zde nejlépe vyznačené cesty a horolezecké trasy, tisíce kilometru cyklistických stezek pro jakékoliv nároky a nádherná jezera a řeky, na kterých jsou vodní sportovci stejně ve svém živlu jako lidé, hledající odpočinek.

Vysoce kvalitní, ale cenově dostupné

Úroveň bavorských hotelů a gastronomie je vysoká. Přesto není dovolená v Bavorsku v žádném případě nákladná. Naopak, poměr zdejší služeb a cen je i v mezinárodním měřítku považován za naprosto odpovídající. A kromě toho je tedy navíc krásná krajina zdarma.

6x.jpg
7x.jpg

Kempink

K bavorským kempinkovým zařízením patří několik v evropském měřítku vyznamenaných 5hvězdičkových kempů s nabídkou wellness stejně jako „Kempink na statku“, kde si hosté užívají ničím nerušeného venkovského života.

8Ax.jpg

Dopřejte si relaxaci

Udělejte něco pro své zdraví, obklopeni krásnou přírodou, ze které můžete čerpat klid a sílu.

Vydejte se do Bavorska na dovolenou s wellness, plnou pohody.

Koetzting_Kneippheilbad_logo.png

Wellness po bavorsku

Wellness po bavorsku – to je kořenitá vůně sena v páře (Kraxenofen), blahodárné působení rašelinové koupele nebo příjemné uvolnění při masáži s chmelovým olejem. Samozřejmě si můžete vybrat i mezi klasickými procedurami jako např. chůze ve vodě podle Kneippa, kúra podle Schrotha nebo solné inhalace v solných štolách. Wellness v Bavorsku je vždy velká radost a příjemný pocit. Jde hlavně o to, udělat něco dobrého pro tělo a duši.

9x.jpg
Bad_Kötzting_7Bx.jpg
Stadt_Bad_Koetzting_logo.png

Wellness po bavorsku

Wellness po bavorsku – to je kořenitá vůně sena v páře (Kraxenofen), blahodárné působení rašelinové koupele nebo příjemné uvolnění při masáži s chmelovým olejem. Samozřejmě si můžete vybrat i mezi klasickými procedurami jako např. chůze ve vodě podle Kneippa, kúra podle Schrotha nebo solné inhalace v solných štolách. Wellness v Bavorsku je vždy velká radost a příjemný pocit. Jde hlavně o to, udělat něco dobrého pro tělo a duši.

10x.jpg

Léčivá rekreace

V Bavorsku najdete kolem 50 léčivých lázní a lázeňských míst, která jsou stejná jako jejich hosté – neuvěřitelně rozmanitá. Jsou tu starobylá lázeňská místa, v nichž se léčili již králové, císaři i carové. Právě tak ale najdete i mnohá moderní centra wellness a zdraví, kde si i příznivci sportu přijdou na své. A zcela důležité jsou mnohé bavorské lázně s léčivou vodou – nejčistší zdroje pohody!

Vzpamatovat se – odpočinout si – cítit se dobře

Kde si lépe odpočinete, kde načerpáte energii a načerpáte nové síly, než tam, kde je sama příroda ještě nedotčená, vzduch čistý a svět v pořádku.

Kaitersberg_tura_5x.jpg

Vydejte se na vrchol

Četné sjezdovky nebo svah pro děti, v Bavorsku najde každý tu svou správnou lyžařskou oblast. Jako jediný ledovec v Německu nabízí Zugspitze potěšení z lyžování po celý rok. Kromě toho je v bavorských Alpách na 50 dalších lyžařských oblastí, z nichž jsou mnohé dosažitelné od mnichovského letiště za méně než dvě hodiny.

16x.jpg
13x.jpg

Užijte si pobyt v zimě

Když v Bavorsku nastane zima není nic lehčího, než se pohybovat na čerstvém vzduchu. Seznam aktivit, které venku lákají velké i malé, nemá konce: zimní turistika, sáňkování, bruslení, lyžování, snowboarding, běžkování, skating, lezení po ledových stěnách, putování ve sněžnicích, hokej… hlavní věc je společně něco podnikat a užít si to. Je také příjemné, když na sebe sníh nechá někdy čekat – je tak možné putování na jeden z nádherných bavorských vrcholů, na které se jinak dostanete pouze na lyžích.

S lyžemi nebo bez nich

Díky početným lanovkám si mohou grandiózní panorama alpského pohoří užívat mladí i staří. Nejznámější lanovky jsou Zugspitzbahn, Alpspitzbahn a Nebelhornbahn. Běžkaři, rodiny a všichni, kdo dávají přednosti klidu a pohodě, se vydávají do lyžařských oblastí Frank a Bavorského lesa. Zde převažují mírné svahy, idylické vesnice a navíc vyvážené ceny odpovídající poskytovaným službám.

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH | bad-koetzting.de | Archiv Region Chodsko

15x.jpg
bottom of page