top of page
Vnitrek_Chodsky_hrad_2x.jpg

Název

V Chodském hradu
vystavuje
MgA. Marcela Jeřábková

ART

Snili jste někdy o tom být součástí obrazu? Zveme vás na virtuální výstavu, kde je to možné...

O mně

MgA. Marcela Jeřábková

V roce 2003 jsem dokončila studium scénografie na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze, v ročníku doc. Pavla Kalfuse. Studium jsem si rozšířila na Katedře autorské tvorby a pedagogiky u dr. Ivana Vyskočila a na Katedře divadelní antropologie u prof. Vladimíra Mikeše. V roce 2001 jsem studovala konceptuální malbu u prof. Diega Esposita na Accademii di Belle arti di Brera v Miláně. V současné době vystavuji své obrazy a loutky na Chodském hradu v Domažlicích. Tato díla zahrnují tvorbu posledních pěti let.

Malování vnímám jako možnost autentického vyjádření osobních témat. Témata malbou posunuji do obecné roviny a ráda sdílím. Vycházím z reálných příběhů, fotografií, portrétů lidí kolem sebe a životních situací. Jde mi o pravdivé vyjádření emocí, bolestí a radostí, duchovního růstu. Takové obrazy ilustrují mojí cestu k opravdovosti. V další fázi tvorby jsem trochu experimentovala s jinou technikou malby. Je hravější, uvolněnější, otevřenější. Ráda pracuji s náhodou a už nemám takovou potřebu vše promýšlet. Do barevných kompozic vkresluji bytosti a symboly, které tvoří nečekané významy. Poselství obrazu je pro mě překvapením.

V současné době se věnuji malbě, výrobě loutek, keramice a lektorské činnosti na svých kurzech pro veřejnost v soukromém atelieru v Horšovském Týně.

Ráda vás doprovodím na cestě objevování vlastních schopností a darů, protože z osobní zkušenosti vím, jak blahodárné to je.

Vernisáž Barvy života

Kurzy

Kurz pro děti od čtyř do patnácti let

Na kurzu pro děti se zaměřuji na rozvoj originálního vidění dětí. Soustředíme se především na zpracování keramické hlíny, která umožňuje vyjádření představ ve třetím rozměru. Při plastické úpravě a zdobení hlíny se děti setkávají se zajímavými a zábavnými technikami. Pracují s nástroji, které rozvíjejí jemnou motoriku a tříbí cit pro tvar a strukturu. Individuální a respektující přístup skrze tvořivé techniky zachovává a podporuje autenticitu, tvořivost a osobnostní růst.

Kurzy pro děti probíhají každé úterý od 17 do 18.30 hodin a každou středu od 16 do 17.30 hodin.

Kurz pro dospělé
Na tomto kurzu dostanete prostor a materiál k tomu, vyrobit nebo namalovat vše, co si běžně nemůžete koupit, o čem sníte nebo co si chcete vyzkoušet a naučit se. Je osvobozující zbavit se získaného strachu z vlastního tvůrčího projevu. Nemusíte nic umět, stačí chuť vyzkoušet si různé materiály a techniky a hrát si, realizovat své sny a představy. Nelpět na výsledku, nehodnotit se, dovolit si dostat se do flow a užívat si proces tvorby. Je to blahodárné a naplňující!

Každou středu od 18 do 20 hodin.

Příprava na talentové zkoušky

Domácí práce k talentovým zkouškám musí obsahovat studie. Zaměřujeme se proto na realistickou kresbu a malbu (portrét, zátiší a
figuru) a připravujeme projekt dle zaměření zvolené školy.

Všechny kurzy začínají každoročně druhý týden v září, ale začít chodit můžete kdykoliv, během roku.

 

MgA. Marcela Jeřábková

Koko atelier,

Plzeňská 63
Horšovský Týn

Kontakt: Tel.: 603 945 254

Budu se na Vás těšit v Horšovském Týně!

Navštivte můj Koko atelier

Koko atelier
Koko atelier
Koko atelier
Koko atelier
Koko atelier
Koko atelier
Koko atelier

Líbí se vám obrazy? Podělte se o ně s ostatními!

  • Marcela Koko
  • Instagram
bottom of page