top of page

Výlet cyklotrasou vedoucí po Hradní stezce z Tüchersfeldu ke hradu Rabenstein

2. Po stopách mušketýrů - Rabenstein

Hrad Rabenstein v obci Ahorntal

V roce 1632 byl hrad Rabenstein vypálen vojáky Bavorského kurfiřství a císařskými vojsky. Pán hradu Hans Christoph von Rabenstein totiž stál na straně Švédů. Ještě v průběhu války byly obnoveny některé stavby a nádvoří včetně vnějšího opevnění. Další opravy probíhaly po roce 1648. Po předchozí domluvě je možné absolvovat prohlídku tohoto středověkého hradu a jeho slavnostního a rytířského sálu a zbrojnice. Uvnitř hradu se nachází hotelová restaurace. Patří k němu i hradní krčma, kterou najdeme hned vedle něj.

Tüchersfeld

„Žoldnéři, hrůzy a epidemie. Franky a Čechy v třicetileté válce“.
Speciální výstava od 24.3. do 23.9.2018: Výstava přehledným způsobem představuje události třicetileté války z pohledu obyvatel venkova. Kromě drancujících žoldnéřů se místní obávali i divoké zvěře, která se potulovala takřka liduprázdnými vesnicemi. Přes veškeré hrůzy z přepadení, hladomoru a nemocí se však také světily kostely, konaly se křty a svatby.

Popis trasy
Od severního výjezdu z Tüchersfeldu se vydáme po silnici vedoucí přes návrší směrem na Unterailsfeld a Oberailsfeld. Kousek za Unterailsfeldem přejedeme na cyklostezku do Oberaisfeldu vedoucí souběžně se silnicí. V malé obci Oberailsfeld přejedeme pod kostelem rovně přes silnici vedoucí na Waischenfeld a pojedeme kousek podél potoka. Dojedeme k lesu a zůstaneme na stezce, která se v lese po cca 100 metrech stáčí skoro pravoúhle doleva. Po této cestě vinoucí se podél údolí řeky pokračujeme dál. Těsně před hradem Rabenstein narazíme na další ostrou pravotočivou zatáčku a stále následujeme údolí řeky. Trasa se dá zdolat na kole i pěšky.

Zastávky:

1. Tüchersfeld
2. Oberailsfeld
3. Rabenstein

Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Burg Rabenstein (Hrad Rabenstein): Letní sezóna (duben – říjen)
Časy prohlídek: Út - Ne: 11:00 – 14:00 – 16:30 hod., So - Ne + svátky: 11:00 – 17:00 hod. Upozornění: v průběhu konání soukromých akcí může dojít ke změnám časů prohlídek.
Fränkische Schweiz-Museum Tüchersfeld (Muzeum Franckého Švýcarska v Tüchersfeldu): Út - Ne: 10:00 - 17:00 hod. Skupiny po domluvě kdykoliv

Ní & Pro něj postele

Ceny:

Burg Rabenstein (Hrad Rabenstein): volné
Fränkische Schweiz-Museum Tüchersfeld (Muzeum Franckého Švýcarska v Tüchersfeldu): Dospělí: 3,- €, Od 15 osob 2,50 €, Děti do 16 let zdarma, Školní třídy 1€/žáka. Prohlídky s průvodcem jsou možné po domluvě v dostatečném předstihu: poplatek za prohlídku 20,- €

Ní & Pro něj postele

Více informací:

Zaměření výletu: historie
Typ výletu: turistika a cyklistika
Začátek výletu: Tüchersfeld
Konec výletu: Rabenstein
Časová náročnost: muzeum 2 hodiny
Vzdálenost z Tüchersfeld – Rabenstein: 7,5 km
Upozornění u hradu / Burg Rabenstein: v průběhu konání soukromých akcí může dojít ke změnám časů prohlídek.

Kontaktní informace: 

Pottenstein Německo

Fränkische Schweiz-Museum Tüchersfeld
Am Museum 5,
91278 Pottenstein

+49 (0)9242 1640

bottom of page