top of page

Přírodní koupaliště Podhájí Horšovský Týn

Podhájí koupaliště Horšovský Týn

Cca. 3 km od Horšovského Týna směrem k hraničnímu přechodu Folmava se nachází přírodní koupaliště Podhájí společně s autocampem a chatovou osadou. Toto ojedinělé koupaliště mohou návštěvníci využít hlavně v letní sezóně. Ve skutečnosti je vedeno jako rybník. Je tedy neustále volně přístupné, bez plavčíka či vybavení, přesto je v něm stav kvality vody neustále sledována.

Objevíte zde rozlehlý rybník obklopený lesem který nese velké známky nostalgie. Modrá obloha se zrcadlí v klidné hladině…, prostě romantika. Rybník v Podhájí má pěknou polohu a koupání zde bylo pěkné, zvláště když se zde dalo přímo na koupališti občerstvit (nyní se občerstvíte u parkoviště), dojít na záchod, půjčit si lodičku, o možnosti stanovat na jeho břehu nemluvě. Tohle všechno bohužel patří minulosti.
Rybník už nabízí pouze to první, tedy vykoupání. Jak čistá je jeho voda? Žádná sláva. Odtékající voda je sice poměrně čistá (přítokem je Mračnický potok), dno na dohled od břehu je ale pokryté jemným bahnem. Chuti vlézt do vody, jejíž teplota bývá někdy pěkných 25 stupňů Celsia nemusí být pro každého ideální. Tak je to rybník, s tím se musí počítat. Pro možnost opalování se nabízí lehce svažitá, posekaná louka. Vedle vás zdálky upoutá krásná, zblízka už poněkud méně, dřevěná budova převlékáren, v jejímž středu měli svoji místnost, dodnes označenou cedulkou, správce a plavčík. Za budovou pak můžete nalézt zarezlá šlapadla. Nic z toho dnes už bohužel nefunguje. Funguje zde pouze autokemp a občerstvení od příchodu ke koupališti.

Občerstvení

Občerstvení je hned u parkoviště. V Restauraci a Kempu Podhájí si tak můžete dát nějakou hotovku nebo klasické české jídlo. Osvěžit se můžete točeným pivem nebo nealkem. Za slunečného počasí můžete využít příjemné venkovní posezení pod slunečníkem pro relax s rodinou. Najdete zde I dětský koutek. Při nepřízni počasí se můžete jít posadit dovnitř. Prostory jsou velké a jsou k dispozici I pro větší počet lidí. K dispozici je také jídlo s sebou. V nabídce jsou I cateringové služby nebo svatební hostiny. Konají se zde také různé akce, zejména pro motorkáře.

Ubytování

Kemp Podhájí nabízí velmi jednoduchý typ ubytování. Chatky jsou o 4 samostatných pokojích. Každý pokoj nabízí dvojlůžko s lůžkovinami, dále pak stůl, židle a skříň. Sociální zařízení není součástí pokojů. Nachází se cca 5m od chatek. V levé části budovy se nachází WC a sprchy, v pravé části pak kuchyňka a společenská místnost.

Přestože toto místo není ke koupání úplně ideální co se čistoty a teploty vody týče, lidé se zde v malém počtu koupají. Láká je sem pěkné a klidné prostředí. Je to zkrátka pro ty, co se nebojí vlézt do vody přírodního rybníku a nepotřebují k tomu žádné zázemí. Přijeďte si sem na chvilku odpočinout a vrátit se zpátky v čase. Je tady opravdu klid.

Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Otevírací doba Restaurace a Kempu Podhájí:
Po – Čt 11:00-22:00 hod.
Pá – So 11:00-00:00 hod.
Neděle: 11:00-20:00 hod.

Ní & Pro něj postele

Ceny:

Na koupaliště vstupné zdarma

Ní & Pro něj postele

Více informací:

Zaměření výletu: příroda a relaxace
Typ výletu: turistika a cyklistika
Začátek výletu: Horšovský Týn
Konec výletu: Podhájí
Časová náročnost: půl dne a více
Parkováni pro hosty restaurace: Zdarma
Bezbariérový přístup do restaurace: Ano
Domácí mazlíčci: Jsou zde vítáni
Platba kartou v restauraci: VISA nebo Mastercard

Kontaktní informace: 

Horšovský Týn

Podhájí
34601 Horšovský Týn - Podhájí

+420 608 557 093

bottom of page