top of page
6xx.jpg

Furthský drak znamená zrození legendy

Skolení draka ve Furth im Wald

Nejstarší bavorská lidová hra s největším drakem na světě!

K nejznámějším turistickým atrakcím partnerského města Domažlice - Furth im Wald patří nejstarší bavorská lidová hra tzv. Skolení draka (Drachenstich). První zmínky o této tajemné hře, v níž hrdinský rytíř bojuje po vzoru svatého Jiří o krásnou princeznu s drakem, se objevují roku 1590. Námětem hry jsou husitské války, které měly pro příhraniční oblast Bavorska osudný význam a s nimi související bitvu u Domažlic (r. 1431). Hra probíhá na furthském náměstí přetvořeném na historické jeviště. Zde ochotníci předvádějí vždy od druhé srpnové neděle po celý týden v sedmi představeních starý příběh, jehož hlavním protagonistou je vedle hrdinného rytíře i největší digitálně řízený drak na světe, jehož speciální efekty ohromí nejen děti, ale i dospělé. Skolení draka tak každoročně do Furthu přiláká tisíce diváků...

Život v Furt im Wald znamená bydlení na hranici. Ale také jedinečné oslavy příhraniční historie. V srpnu roku 1431 se začíná psát ve městě Furth im Wald jedna z krvavých kapitol světových dějin: Shromažďuje se zde početné vojsko ke křížové výpravě proti vzbouřeným Čechům, stoupencům reformátora Jana Husa, o jehož upálení se císař přičinil. Na hranicích se rozpoutává krutá a ničivá válka. Z válečné vřavy se nečekaně probouzí k životu od nepaměti zakletý netvor - drak! Plenění a prolévání krve rozpoutávají jeho nesmírný běs a sílu. S nezadržitelným násilím začíná plenit a zanechává za sebou hlubokou brázdu zkázy. Kdo může zuřící bestii ještě zastavit? Jen dva lidé jsou k tomu proroctvím předurčeni: Mladá šlechtična, paní furthského zámku, která svou vlastní obětí může tisícům lidí zachránit život. Neohrožený rytíř Udo, zajatý v sítích podlého spiknutí, je jediný, kdo dokáže netvora skolit. Běsnící drak se nezadržitelně blíží k městu… Jeden z největších robotů na světě s nejmodernější elektronikou a ohromujícími speciálními efekty, vstoupí do pradávné tradice jako nový pokračovatel: s drakem se ve městě Furth im Wald bojuje už déle než 500 let! Jak se zrodila nová podoba této bájné bytosti? Pod vedením firmy Zollner Elektronik AG se na projektu high-tech giganta podílelo více než 20 firem a institucí: Specialisté na hollywoodské efekty Magicon, mechatronikové a strojně-konstrukční firmy se špičkovou technologií, m.j. Audi a Německé centrum pro leteckou a raketovou techniku. Ze spojení odborné kompetence inženýrů a fantazie designera Sikandera Goldau vyrostlo monstrum, které vás ohromí! K dispozici je 1400 účinkujících v originálních kostýmech, více než 250 koní, repliky středověkých jestřábů, kalcií, děla nebo hudební skupiny.

Doprovodným programem v areálu festivalu je Drachenstich-Festhalle. Pivovar Aldersbacher nabízí pestrý program s hudbou pro mladé i starší každý den. Tradičně se Festwirtaufzug koná se čtyřmi hudebními skupinami: Spielschar, Schützenvereinen v pátek 10. srpna a začíná od 17:00 hodin v Bahnhofstrasse.
Kromě jiného jsou zde střelnice, dětský kolotoč, Crazy Ball, skleněný labyrint, zkrátka taková malá pouť. A samozřejmě nemůžete vynechat něco sladkého, nebo dobrého k jídlu. Nabídka je opravdu tradiční a chutná. Musíte sem zkrátka přijet, vidět a zažít!

Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Drachenstich - Festival: 03. - 19. srpna 2020 Otevírací dobu si ověřte na webu.

Ceny:

Dospělí 4,00 €
Děti 2,00 €

Více informací:

Kontaktní informace: 

Drachenstich-Festspiele e. V.
Stadtpl. 4, 93437 Furth im Wald
Deutschland

Furth im Wald

+49 9973 50980

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH

bottom of page