top of page

Galerie ve věži s rozhlednou

Umělecká galerie ve věži Planá

Galerie, zaměřená především na moderní umění, byla v prostorách věže otevřena roku 1995. Z nejznámějších jmen, jejichž díla tu návštěvníci mohli obdivovat patří např. Adolf Born, Jiří Kolář nebo Vladimír Franz. Příležitost představit svou tvorbu ale dostala i řada regionálních výtvarníků. Z děl, darovaných vystavujícími umělci, zároveň postupně vzniká dnes už poměrně početná sbírka moderního umění města Planá.
Kromě výtvarných děl si v galerijních prostorách můžete prohlédnout také hodinový stroj a zvony, a především se můžete potěšit krásným pohledem na město i jeho okolí z romantického vyhlídkového ochozu. Jako na dlani odsud spatříte střechy historických stavení plánské městské památkové zóny, působivé, při pohledu z ulice skryté dvorky a dvorečky měšťanských domů, i uličky, vedoucí kolem rozlehlého náměstí, zdobeného kromě řady umělecky dekorovaných průčelí jednotlivých domů také kamennými kašnami a morovým sloupem. Panorama samotného města korunuje původně renesanční zámek, dál v krajině dohlédneme z významných pamětihodností ještě poutní místo Svatá Anna a zámecký areál v nedaleké Chodové Plané. Na horizontu můžeme rozeznat také obrysy vrcholů Českého a Slavkovského lesa, dobře viditelná bývá Přimda, Volfštejn, Dyleň i Lesný.

Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

V červenci a srpnu: Út - Ne 13:00 – 17.00 hod., pondělí je zavřeno. Mimo sezónu: Út- Pá 14:00 – 17:00 hod., So - Ne 15:00 – 17:00 hod.

Ní & Pro něj postele

Ceny:

Dle galerie

Ní & Pro něj postele

Více informací:

Zaměření výletu: kultura a umění
Typ výletu: turistika
Začátek výletu: Planá u Tachova
Konec výletu: Planá u Tachova
Časová náročnost: 2 hodiny

Kontaktní informace: 

Planá

Kostelní 132

+420 374 794 223

bottom of page