top of page
1x.jpg

Bavorský nákupní ráj

Bavorsko je sídlem mnoha značkových výrobců. Mnohé, co v luxusních obchodech na celém světě stojí nemalé jmění, je v regionálních outletech nebo při prodeji přímo

z výroby cenově dostupné.

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH

bayern_3.png

Od tradičních butiků po produkty z místních farem

Proč nespojit nákup s návštěvou některého bavorského města a poznat tak rovnou jeho historii? V Bavorsku můžete při nákupech zažít ještě tu zvláštní atmosféru, neboť bavorská města nabízí zcela individuální zážitky z nákupů. Móda, design, kulinářské speciality, typicky bavorské produkty a řemeslné výrobky patří k oblíbeným nákupům. Německo je proslulé vysokou kvalitou a zejména to platí u tradičního oblečení a potravin, které jsou převážně vyráběny z místních zdrojů, statků a farem. Přijeďte, zažijte, nakupujte!

2Ax.jpg
3x.jpg

Ingolstadt Village

Nakupujte jako královna! V luxusním outletu Ingolstadt Village najdou i velice nároční fanoušci módy vše, co si jen mohou přát. Pod otevřeným nebem se přechází od jednoho butiku ke druhému. Celkem je jich tady přes 100! Místo atmosféry
nákupního domu vás tu očekává malebná secesní architektura. K tomu ještě přistupuje vynikající servis. Počínaje modlitebnou pro muslimy, přes hlídání dětí, až po kyvadlovou dopravu z Mnichova nebo Norimberka.

Značkové outlety

Adidas, Puma, S.Oliver… Bavorsko je sídlem mnoha mezinárodních značkových výrobců. Při nákupech přímo ze závodu a ve Factory Outletech je nejedna výhodná koupě zaručena.

4Ax.jpg
5x.jpg

Originální bavorské

Hrníček s králem Ludvíkem nebo deštník v designu franských knížat – v muzejních obchodech bavorských zámků najdete nejeden originální dárek. Velký výběr nabízejí především obchody zámku Neuschwanstein, Linderhof, Herrenchiemsee a Nymphenburg.

Kroje a kožené kalhoty

Kroje jsou opět moderní. Počet prodejců krojů v posledních letech velice rychle vzrostl. Počínaje „dirndlem“, ve kterém se chodí i na party, až po samostatně vyhotovené designové kusy je k dostání skutečně vše. Nejznámější tradiční prodejny jsou Trachten Angermaier v Mnichově a Norimberku a Lodenfrey v Mnichově. Kromě toho lze tradiční módu zakoupit také v ateliérech jako např. Samtherz, které šijí výhradně kroje.

8x.jpg
6x.jpg

Přímo od Bavorských sedláků

Více než čtvrtina produkce německého mléka pochází od bavorských dojnic a okolo poloviny plochy této země se využívá pro zemědělskou výrobu. Tím přispívá zhruba 118 tisíc farem v Bavorsku k zachování kulturní krajiny. Zemědělství je zde převážně v rukou rodinných podniků a celá rodina se tak podílí na „dodání toho nejlepšího“.

Věhlasné nákupní třídy

Nakupování v Bavorsku je velice příjemná záležitost. Ve větších městech najdete téměř vždy pěší zónu, tedy s odkloněnou dopravou. K nejoblíbenějším nákupním třídám patří Kaufingerstraße v Mnichově. Daleko exkluzivnější je ovšem mnichovská Maximilianstraße, na které se kromě butiku mezinárodních módních tvůrců nacházejí klenotníci, galerie a elegantní obchody s designovými předměty pro interiér. Hlavní nákupní třída v Norimberku je Karolinenstraße. Kromě toho se v centru Norimberka nachází mnoho uliček s obchody a s butiky, které udělají radost každému nakupujícímu.

10x.jpg
9x.jpg

Za nákupy kousek od hranic

Dostupné nákupy od nedalekého hraničního přechodu Folmava jsou v menších městech jako je Furth im Wald, Cham nebo Waiden. Potraviny v Německu jsou kvalitnější a chuťově jsou na tom o hodně lépe než v České republice. Najdete zde Lidl, Penny, Edeku, Netto, Aldi, Normu a další obchody jako je Fundgrube. Ten je zaměřen spíše jako doplňky pro byt nebo zahradu, ale najdete zde i kvalitní a cenově výhodné oblečení. Místní uzeniny jsou zkrátka špičkové, o sýrech ani nemluvě. Škodlivých éček je v německých potravinách méně nebo tam nejsou vůbec. Obchodníci také vycházejí vstříc kupujícím a zaměstnávají i české pracovnice. Nakonec na parkovištích u příhraničních obchodních center je někdy více aut s českou poznávací značkou, než těch německých. A nezapomeňte, že v neděli mají německé obchody zavřeno!

Penny_1Ax.jpg

Navštivte některý ze zdejších obchdů a poznejte kvalitu!

Foto: Archiv Region Chodsko

Domažlice / Taus

Oberpfalz

Folmava

Cham

Furth im Wald

click_3.png

Chodsko

Roding

Weiding

Waldmünchen

Česká Kubice / 
Böhmisch Kubitzen

Babilon

bayern_11.png

Spojte své nákupy s výletem do příhraničního Bavorska

13x.jpg

Město draků - Furth im Wald

Kousek od přechodu Folmava leží malé město Furth im Wald. Z Plzně je to po hlavním tahu na Domažlice a cesta vám zabere asi 70 minut. Na okraji města a kousek od vlakového nádraží je řada supermarketů - Lidl, Penny, Rossman, KiK s cenově dostupným oblečením. Furth im Wald má ale také hezké historické centrum. Po celém náměstí jsou nejen obchody, ale také kavárny nebo tradiční restaurace s typickou bavorskou kuchyní. Můžete také vyšlapat schody na věž Stadtturm z roku 1866 a rozhlédnout se do okolí. A to už stojí za návštěvu!

14x.jpg

Historické město Cham

Cham leží cca 25 km od přechodu Folmava. Z Plzně je to po hlavním tahu na Domažlice a cesta vám zabere asi 90 minut. Na chamském předměstí Janahof je řada obchodních domů a supermarketů jako např. Kaufland, Norma, Lidl, DM, OBI, K+B, Rewe nebo Aldi. Na historickém náměstí Marktplatz s krásnou kašnou a bronzovou skulpturou najdete nákupní centrum Frey Centrum, se značkovou módou pro mladé i ty starší. Možná vás překvapí, že zdejší prodavačky rozumí česky a možná také to, že u radnice visí i česká vlajka. Zkrátka v Chamu se budete cítit opravdu dobře!

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH | Region Chodsko

bottom of page