top of page

Rozmanitost má jméno – Oberpfälzer Wald

Naplánujete si výlet do lesního porostu Horní Falcka. Jelikož je Horní Falc (Oberpfälzer Wald) v těsné blízkosti České republiky, stojí za to se podívat i za hranice.

Převislé rybníky a jezera, hrady, horské kaple a klášterní kostely, Zlatá cesta (Goldsteig), prosklená cesta a cesta porcelánu, horké prameny a geopark, letní festival a skanzen lidové scény, pivo Zoiglbier a zábavný kapr, procházky po Zlaté stezce a jízda na kole v bavorském stylu, Bayerisch-Böhmischen cesta přátelství – zde mezi Marktredwitzem, Schwandorfem, pohořím Fichtelgebirge a jezerní oblastí Horního Falcka má tato rozmanitost název: Horní Falc.

Oberpfälzer Wald -Böhmischer Wald

Poznejte Horní Falc - Oberpfälzer Wald

Foto: oberpfaelzerwald.de

Město Tirschenreuth

Kde se nachází Horní Falc a co zde najdu?

Horní Falc se nachází v Bavorsku. Na sever od města Regensburg hraničí s východem s Českou republikou. Od města Domažlic pak začíná hraničním přechodem Folmava. Vyznačuje se velkými lesními plochami, přírodními řekami, rybníky a jezery, stejně jako skalními útvary a hrady. Nejoblíbenějšími výletními cíli v Horním Falcku jsou dřevěná koule u Steinberger See, historický park Bärnau-Tachov a hrad Leuchtenberg. Nejznámější turistickou stezkou je jedinečná stezka Goldsteig. Protíná asi 180 kilometrů Horního Falcka a můžete ji zažít na různých etapách. Pokud chcete prozkoumat lesní parky Horního Falcka na kole, potěší vás 500 km dlouhých tras. Horní Falc nabízí také spoustu možností ubytování - od prázdnin na farmě, kempování, hotelů, prázdninových bytů nebo penzionů. Veškeré brožury o pěší turistice, cykloturistice, volnočasových aktivitách nebo přenocování jsou zdarma k dispozici v objednávce brožur pro prázdninový region Oberpfälzer Wald.

Foto: Fischhofpark Tirschenreuth

Do přírody – buďte venku jako doma

Krajina Horního Falcka okouzlí každého návštěvníka: Můžete očekávat fantastické výhledy, fascinující přírodní parky, mnoho geologických prvků a nádherné vodní plochy. Pokud chcete poznat zdejší přírodu, vydejte se sem.

Příroda Horního Falcka
Pěší turistika Horního Falcka

Pěší turistika v Horním Falcku

Na cestách, na kterých zažijte kousek Bavorska pěšky. Ať už hledáte rodinný výlet nebo jste outdoor nadšenec: Kvalitní stezky Goldsteig a Nurtschweg, jezero Murner, Silberhütte nebo rozhledna Stückberg - turistika v Bavorském lese Horní Falc je stejně rozmanitá jako jeho krajina. V Horním Falci najdete krátké túry i náročné dálkové turistické stezky. Zašněrujte si turistické boty a vyrazte!

Na kole po Horní Falcku

Užijte si dovolenou na kole v hornofalckém lese. Zažijte Hornofalcký les z jiné strany na bývalých železničních tratích a říčních cyklostezkách. Znovu a znovu jedete stinnými lesy nebo idylickými vesnicemi. Na Oberpfälzer Radl-Welt, nové velké cyklostezce která prochází lesem Horní Falc objevíte celou rozmanitost regionu. Podívejte se do cyklistického časopisu Oberpfälzer Wald nebo si ho objednejte. Pojďme se projet na kole do hornofalckého lesa!

Na kole po Horní Falcku
Koupání v Horního Falcku

Léto, voda a koupání

Pokud chcete být během dovolené na vodě a nebo ve vodě, pak je pro vás místo Horní Falc. Od kanoistiky po zábavu a relaxaci pro celou rodinu na krásných jezerech, od rybaření ve stojatých a tekoucích vodách až po vodní lyžování na jezeře Steinberger See. V Horním Falcku existuje nekonečné množství jak zdejší léto u vody zažít!

Rodinná dovolená

v Horním Falcku

Zažijte pohodovou dovolenou pro rodiče a děti. Společný rodinný čas je vzácný a jedinečný, proto můžete strávit svou rodinnou dovolenou v hornofalckém lese v Bavorsku. Ať už je to hotel, prázdninový byt nebo dovolená na farmě, v Hornofalckém lese si každý něco najde! Díky dostupnosti, krátké cestě z Čech

a příležitostem pro trávení volného času zejména pro děti je zdejší dovolená dokonalá!

Rodinná dovolená v Horním Falcku
Tipy pro rodiny zdarma v Horním Falcku

To nic nestojí - tipy pro rodiny zdarma

Při návštěvě Horní Falcka nemusí vždy rodiny vytahovat svou peněženku! Kromě pěší turistiky a cykloturistiky existuje pro rodiny také mnoho dalších bezplatných zážitků!

Kulinářské lahůdky

z Horního Falcka

Vydejte se na kulinářskou výpravu za poznáním do hornofalckého lesa a nechte se hýčkat! Ať už je to jednoduchý vesnický hostinec, rustikální hospoda s pivem Zoiglstube, nebo gurmánská restaurace - jste vítaným hostem v Horním Falcku! „Přímo od výrobce ke stolu a vždy čerstvé“ je princip dobré kuchyně. Nechte si chutnat!

Kulinářské lahůdky z Horního Falcka
Jízda na koni v Horním Falcku

Jízda na koni

Jezdecké kurzy, koňské trhy, turnaje, jízdy kočárem taženým koňmi - jezdecká oblast Horní Falc je hodně barevitá a určitě stojí za poznání. Být tu v Oberpfälzer Wald Reiterland znamená mít všechny možnosti: od snadných denních etap po náročné dálkové jízdy na horských cestách, od malé stanice pro jízdu na stezkách až po profesionální jezdecké centrum. Kvalifikované jezdecké lekce

a kurzy pro různé úrovně schopností si tak lze objednat přímo

v regionu. www.pferdefreizeit-oberpfalz.de

Kultura - hrady, kláštery a festivaly

Kromě své nádherné přírody nabízí Horní Falc také spoustu kulturních zajímavostí! Nechte se okouzlit starodávnými hrady, kulinářskými specialitami a mnoha zajímavými událostmi!

Kultura, hrady, kláštery a festivaly v Horním Falcku
Zimní zážitky v Horním Falcku

Zimní zážitky v Horním Falcku

Běh na lyžích, sjezdové lyžování a zimní turistika Objevte les Horního Falcka na zimní dovolené v Bavorsku. Ať už se jedná o sáňkování, běh na lyžích, lyžování, výlety na sněžnicích nebo zimní turistiku - v mrazivém chladném zimním dni s nádherným slunečním svitem najdete právě zde! Na naší zimní mapě volného času najdete běžecké tratě a mnoho dalšího pro vaši zimní dovolenou v hornofalckém lese. Ale nemusí to být jenom lyžování, poznejte také zimní turistiku na Zlaté stezce – Goldsteig. Stopy ve sněhu, zasněžené lesy, temně modrá obloha a vrcholy s výhledem: Goldsteig představuje v chladném období úplně jinou stránku.

Za zimní romantikou

Mírné kopce Horního Falcka se třpytí před mrazem minulé noci a nově prošlapaná cesta tak může začít. Poznejte také Silberhütte se zasněžovacím zařízením a laserovým biatlonovým systémem. Nebo si užijte čistou zimní romantiku. V nočním zimním vzduchu se na vánoční trzích mísí vůně kořeněného svařeného vína a vydatných pochoutek. Těšte se na útulnou atmosféru vánočních trhů v Horním Falcku v Bavorsku! Ať už jde o wellness dovolenou v Bavorsku, běh na lyžích nebo jen relaxaci. Pojďme do horního Falcka! Naleznete zde ticho, sníh a slunce! Pokryté jinovatkou: Zde je několik tipů na chladné období v Bavorsku, které je obzvlášť zábavné - i když je venku mrznoucí zima. Památky a události v hornofalckém lese stojí za návštěvu i v zimě.

Na běžky Oberpfalz Bavorsko
Túry mezi Bavorskem a Čechami

Na cestě mezi Bavorskem a Čechami

Sousední region Čech znovu ožívá. Na podzim roku 1989 nastal čas zvednout železnou oponu! Od té doby došlo k novému pohledu na Čechy ajejich staletou kulturní krajinu. Ideální pro rekreanty v Horním Falcku: Objevte pohraničí které je co by kamenem dohodil!

Objednávka brožur

Turistické mapy, cyklistické mapy nebo ubytování, to vše najdete

v brožurách Horního Falcka. Objevte přírodu a různé krajiny. Turistická informační centra Horního Falcka vám pak rádi zodpoví jakékoli další dotazy.

Foto: oberpfaelzerwald.de | Archiv Region Chodsko

Objednávka turistických brožur Horního Falcka
Turistické tipy Oberpfälzer Wald -Böhmischer Wald

Top 9 míst, které stojí za to navštívit

Foto: oberpfaelzerwald.de | BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH

bottom of page