top of page
Turistické cíle Chodsko

Do okolní přírody

Foto: Archiv Region Chodsko

Turistické cíle na Chodsku

Objevovat pohoří, lesy a místa dává novou sílu a očišťuje duši

Poznat zajímavá místa, vykoupat se v přírodním koupališti nebo si dát osvěžující pivo v některé z venkovních zahrádek. To je ta nejkrásnější forma objevů při pěší turistice na Chodsku. Ti všichni, kteří chtějí zažít kouzlo nedotčené a čisté přírody, krásné výhledy i nepřístupnost tehdejších míst z dob studené války, by měli zamířit právě sem. Čeká na vás východ a západ slunce přes neustále se měnící krajinu, ale také mnoho atraktivních a turisticky nenáročných cest nebo cyklotras. Ani zdejší zima vás nemůže zastavit. Zvláštním kouzlem je, když na zdejší krajinu dopadnou sněhové vločky a bílá námraza. Přes zdejší hranici směrem k ohromujícímu Bavorsku tak můžete zažít skutečné turistické perly.

Český les turistické cíle

Náš tip:

objevte Oblast

Český les!

Tichý a utajený klenot odlehlých příhraničních lesů - Oblast Český les

Český les jako by vypadl z oka Šumavě a přestože nedosahuje její výšky, o hodnotné výstupy zde rozhodně není nouze. Šum lesů táhnoucích se až za obzor, píseň letních vánků a zimních vichrů, prvních hřibů kovářů už v půli máje. Překvapení můžou být náhlá a nečekaná, po smrčině se může objevit dílo přírody, malý prales se skalami a balvany, se zdánlivě mrtvými stromy ověnčenými životem. Toky potoků ozdobených několikadenními mrazy, nebo sladké plody borůvčí. Český les je oblast, která byla neprodyšně uzavřena železnou oponou, a kde dávné zbytky lidské činnosti pomalu pohlcuje okolní příroda. Pokud patříte mezi samotáře, kteří si váží lesního ticha a rádi objevují neznámá místa, vydejte se právě sem. Za celý den tu nemusíte narazit nejen na jiné turisty, ale také ani na žádné obydlené vesnice. Na cestě po Českém lese zažijete krásu divoké přírody, klid a zajímavé památky.

Za sousedy do Bavor

Navštivte také naše německé sousedy v přilehlém Bavorsku. Budete to mít kousek a nabídka je opravdu široká. Jedinečná panoramata, posečené louky, typické bavorské statky, nebo příjemné nákupy v upravených městech. Pravidelné vlakové spojení včetně cyklostezek, tak společně s Chodskem tvoří dokonalou a rozmanitou kulisu pro příjemně strávený čas, nebo dovolenou. Užijte si osvěžující výlet do česko-bavorského pomezí.

Foto: BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH

Bavorsko turistické cíle
Čerchov

Čerchov - král Českého lesa 

Kurzova rozhledna na Čerchově

Čerchov vždy býval a bude i v budoucnu pro většinu obyvatel pohraničí mnohem víc než jen nejvyšším vrcholem Českého lesa.

Zalesněný masiv Čerchova vystupuje do výšky 1042 m a je nejvyšší horou téměř 100 km dlouhého pásma Českého lesa. Poznejte ho. 

Objevte další pohoří a výhledy

Jen asi kilometr od hranice stojí nad německou obcí Stadlern rozhledna nazvaná příznačně: Böhmerwaldturm (Šumavská rozhledna)

Za hranicemi v Německu je krajina ještě mírnější než v Čechách, ovšem mnohem více zalidněná a obhospodařovaná. Nepočítáme-li svahy Čerchova, největší vyvýšeninou je tu hraniční Entenbühl (900 m) a terén jen pomalu klesá k západu do údolí řeky Naaby. 

Vyhlídková místa Chodsko

Vrcholy v dohledu