top of page
6xx.jpg

Klidný výlet za naučnou přírodou se spoustou zážitků

Lesní muzeum, akvárium a obora Am Steinbruchsee ve Furth im Wald

Podívejte se do lesního muzea ve kterém je vystaveno velké množství živočišných druhů, kromě jiného také ty, které jsou již dávno vyhynulé. Zejména stojí za to vidět ty velká, jako je medvěd hnědý, rys ostrovid, bizon, vlk, orel nebo drop velký. Můžete obdivovat asi 800 různých druhů! Vystaveny jsou však zde také ryby, motýli, zvířecí kůže a minerály z tohoto regionu jakým je Horní Falc - Oberpfalz. Dalším lákadlem pak pro vás bude Dům akvárií: Srdcem parku je rybí farma, ve které můžete zblízka pozorovat a získat mnoho poznatků o rybolovu a chovu ryb.

V akváriích jsou většinou dravé ryby jako štika, sumec nebo candát. Můžete se také podívat do muzea hodin. Zde můžete vidět 4000 let měření času. Od slunečních hodin až kapesní hodinky, které nosil třeba i váš dědeček. Zvláštní zážitek pro dospělé a děti je návštěva přilehlé lesní obory. Zde můžete nejen pozorovat daňky v uzavřených prostorách, ale také je hladit a krmit je ze své ruky! Navíc jste jako návštěvník uprostřed dalších zvířat, protože jelen, muflon, kamerunské a miniaturní kozy se mohou kolem vás volně pohybovat. Tohle jen tak nikde nenajdete a nezažijete! Chovají se zde i alpské kozy a miniaturní osly. A pokud to vašim dětem nebude ještě stačit, můžete ještě navštívit dětské hřiště. A nezapomeňte, je zde také skvělá restaurace nebo možnost ubytování. Zde vaří šéf osobně! Den můžete začít bohatou snídaní a v létě na vás čeká velká letní terasa. Ochutnat tak můžete jednu z mnoha rybích specialit z vlastní produkce a den pak pohodlně zakončit ubytováním v některém z rustikálním pokoji. V rybnících venku jsou hlavně pstruh a kapr, ale také jeseter a sumec. Krmítko vám dá příležitost je nakrmit.

Udělejte si čas a nechte se potěšit uklidňujícím vlněním vody a zdejším pobytem!

Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Výletní a rekreační park: denně 9-17 hod. Restaurace Waldgasthof: úterý zavřeno, jinak otevřeno po zbytek týdne. Otevírací dobu si ověřte na webu.

Ceny:

Dle muzea

Více informací:

Kontaktní informace: 

Familie Alfons Deglmann,
Steinbruchweg 10
93437 Furth im Wald – Sengenbühl
Deutschland

Furth im Wald

+49 09973/4476

Foto: furth.de | wikimedia.org | Archiv Region Chodsko

bottom of page