top of page
6xx.jpg

Neuvěřitelné věci které dokáže vzduch

Jedinečně podivné letecké muzeum Amberg - Amberg Luftmuseum

Naprosto zábavné muzeum, které se umělecky zabývá všemi aspekty vzduchu, to je Luftmuseum uprostřed malebného starého města Amberg. Umění, fyzika a zvědavost tak pro vaše děti budou naprostým potěšením! Muzeum je umělecký objekt sám pro sebe.

Co je vlastně vzdušné muzeum pro vás, o tom se musíte přesvědčit sami! V každém případě je možné vidět neuvěřitelná věci a fakta o vzduchu v různých formách. Mnoho zajímavých věcí spojené se vzduchem tak zde lze zažít ručně a experimentálně. Na třech podlažích jsou neobvyklé umělecké předměty, sochy, experimentální možnosti, hry a vizuální „magie“ a projekce. Bez ohledu na to jaký je váš věk, bude to každého něco úžasného, něco zvláštního nebo poučného. Na asi 650 metrů čtverečních výstavních ploch ukazuje Muzeum vzduchu v Ambergu vše, co stojí zato vědět o „vzduchu“. Od plastových sáčků přes létající koberec, po vzduchovou sprchu a podzimní bouři za sklem. V muzeu vzduchu můžete slyšet, vidět, prožívat a rozumět vzduchu. Samozřejmě nelze vynechat důležitý technický vývoj, jako jsou vzduchem odpružená sedadla nebo airboardy. A věděli jste že můžete také vytvářet umění ze vzduchu? Sochaři vzduchu jako je zakladatel muzea Wilhelm Koch, ho použili jako materiál pro své nápadité sochy a umělecká díla která lze v muzeu obdivovat. V učebně létání zdejší učitelé vzduchu přicházejí vždy s novými a vzrušujícími projekty, aby ve všech aspektech přiblížili téma vzduchu dětem. Zde se staví vzduchové hrady, upravují se papírová letadla a děti se tak stávají piloty. Probíhají zde i četné speciální výstavy, workshopy a akce jako je Nafukovací člun Meet nebo Luftmuseum Festival. Ten pak zajišťuje, že vzduch z muzea nikdy nevyjde. Celé muzeum je tak zkrátka osvěžující výjimkou mezi ostatními muzei. Naprosto chytrý koncept muzea stojí za to vidět a užít si ho všemi smysly. Velmi zajímavé a zábavné pro všechny.

Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Říjen-březen: Út 14-17 hod., So / Ne / svátky 11-17 hod., Duben-září úterý-pá 14-18 hod., So / Ne / státní svátky 11-18 hod. Během státních svátků je letecké muzeum otevřené. V následujících dnech je muzeum uzavřeno: 24.12. /25.12. a 31.12. /1.1. Otevírací dobu si ověřte na webu.

Ceny:

Dospělí 4,50 EUR, snížené 3,00 EUR (pro děti / žáky / studenty), rodiny 9,00 EUR, skupiny po 10 osob každý 3,00 EUR

Více informací:

Dostupnost: Muzeum není bezbariérové, což je dáno historickým původem budovy a je tak bez výtahu. Výsledkem je bohužel pouze bezbariérový přístup do přízemí s příslušnou speciální výstavou, „létající učebny“ a letecké knihovny. První a druhé patro jsou přístupné pouze po schodech.

Kontaktní informace: 

Amberg Air Museum
Eichenforstgäßchen 12
92224 Amberg, Deutschland

Amberg

+49 09621 420883

Foto: luftmuseum.de

bottom of page