Interaktivní muzeum Českého lesa

Muzeum Českého lesa

Především pro dětské návštěvníky byla vytvořena tzv. zelená interaktivní stezka. Po celém muzeu jsou u vybraných exponátů či zastavení zelené popisky, které návštěvníky vyzývají, aby se dotýkali, zkoušeli, hráli si. Třeba se můžete na chvíli stát archeologem a ze střepů skládat nádobu. Na dalším zastavení na vás čekají znaky měst regionu Tachov v podobě puzzle. Nebo si můžou vaše děti zkusit, jak se našim prapředkům psalo ve škole na břidlicovou tabulku, nebo si v zrcadle prohlédnout, jak nám sluší helma hasičů z počátku 20. století. Na dalším stolečku na vás čeká výroční muzejní razítko, které si můžeme otisknout na připravený papírek nebo na dopis.
V národopisné expozici je možno točit medometem nebo dmýchat kovářským měchem. Když zazvoníme na zvonek z koňského postroje, jeho hlas nám připomene atmosféru starých časů. U malované kolébky můžeme při jejím houpání zpívat dětskou ukolébavku. V oddělení textilu je možno vyzkoušet práci starého ručního mandlu. A proč zelená stezka? Stejně jako na semaforu znamená zelená volno, jízda povolena, tak v muzeu zelená = volno, dotýkání a hraní povoleno.
Stálé expozice: Historie, Příroda a Národopis regionu. Historie židovského osídlení a pamětní deska obětem holocaustu. Umění v bývalém klášterním refektáři – gotické sochy a Poslední večeře páně v životní velikosti. V expozici přírody terárium s živou faunou, v expozici národopisu funkční hrací mechanismy. Každý měsíc krátkodobé výstavy a řada dalších akcí. Volně přístupná zahrada s hracím koutkem a ruskými kuželkami.

Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Po-Pá: 09.00 – 17.00 hod., So-Ne: 10.00 – 17.00 hod. (v letní sezóně)

Ceny:

Základní vstupné: 40Kč, děti, studenti, důchodci: 20 Kč

Více informací:

Kontaktní informace: 

informace_2.png

Tachov

Třída Míru 447

hotel_1.png

+420 374 722 171