top of page

Muzeum techniky a řemesel i tradiční lidové keramiky

Muzeum techniky a řemesel

Již po 7 pokolení, od r. 1785, trvá rodinná tradice hrnčířské výroby u Volfů. Rudolf Volf je Nositel tradice lidových řemesel. U Volfů točí a malují originální kolovečskou keramiku.
Muzeum techniky a řemesel s výstavní plochou 1000 m2 a více než 7000 exponáty patří mezi největší a nejobsáhlejší muzea svého druhu v Česku. V expozicích jsou zastoupena všechna tradiční řemesla a živnosti, které se nacházely na vesnici. V současnosti se v muzeu nachází 67 kompletních řemeslných dílen a živností a dalších dvanáct technických expozic. Návštěvníci mohou zhlédnout například tyto řemeslné dílny- řeznickou, pekařskou, cukrářskou, vlásenkářskou, bednářskou, sedlářskou, kloboučnickou, kartáčnickou, kamenickou, hřebenářskou, hodinářskou. Ze živností zaujme holičství a kadeřnictví, hostinec, koloniální obchod, řeznický obchod, tkalcovna i ordinace dentisty s laboratoří. Dále je k vidění expozice hodin a hracích strojů, kočárků a hraček, elektropřístrojů, zařízení kuchyně, pastí na zvířata,zpracování mléka i hasičskou zbrojnici.
K zajímavostem patří i světoznámý kolovečský mlýn na přemílání starých bab na mladá děvčata. Součástí prohlídky je také stále vyrábějící hrnčířská dílna rodiny Volfů vyrábějící známou kolovečskou keramiku.

Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Září – říjen, březen – červen, Po - Ne 10:00 – 17:00 hod., červenec - srpen, Po - Ne 10:00 – 18:00 hod., listopad – únor: Po předchozí domluvě.

Ní & Pro něj postele

Ceny:

Vstupné 80 Kč, snížené 20 Kč

Ní & Pro něj postele

Více informací:

Mimo stanovenou otevírací dobu je možná prohlídka po předchozí domluvě. Poslední prohlídka začíná 30 min. před koncem otevírací doby.

Kontaktní informace: 

Koloveč

Domažlická 1

+420 379 494 235, 737 480 473

bottom of page