top of page

Prohlídka pivovaru Chodovar pro skutečné gurmány

Pivovar Chodovar

Historický pivovarský areál s dlouholetou tradicí vaření piva v obci Chodová Planá. Užijete si zajímavou exkurzi a prohlídku pivovaru. Tento historický areál pivovaru je velmi vyhledávaný místními i zahraničními turisty. Návštěvníkům nabízí stylovou restauraci, malé pivovarské muzeum a také wellness hotel.
Milovníci pivního moku si mohou prohlédnout výrobu piva Chodovar a detailně se seznámit s tradicí a postupy při vaření nejslavnějšího nápoje Čech v nové a skutečně ojedinělé návštěvnické trase. S průvodcem navštívíte sladovnu – jednu z několika unikátních a jediných na světě, v srdci pivovaru – na varně ochutnáte sladinku přímo v procesu výroby, budete seznámeni s procesem kvašení piva v otevřené spilce a hlavně navštívíte naprosto jedinečný 800 let starý skalní sklep, ve kterém pivo Chodovar po týdny dozrává v kvalitní ležák. Máte tak možnost ochutnat pivo v procesu výroby, kvasnicové pivo z ležáckých sudů ve skalním labyrintu a nakonec zhodnotit výsledek práce našich sládků při ochutnávce z kouzelné pivovarské kašny.
Zrekonstruovaný areál chodovoplánského pivovaru je pěkným historickým a turisticky lákavým areálem. Dobře dochované jsou budovy od humen až po sladovnu a varnu. Starší část humen z poloviny 19. stol. má klenby svedeny na dvě řady zděných pilířů, mladší pak na pilíře kovové, novorománské. Varna a hvozd se dochovaly v podobě z let 1924-1925. Nádvoří pivovaru zdobí kašna se sochou svatého Josefa. V historické budově sladovny je dnes restaurace a hotel s originálními pivními lázněmi. Areál pivovaru zahrnuje i zahradu, kde se pravidelně konají slavnosti piva a závody v koulení pivních sudů.

Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Začátek prohlídky denně ve 14:00 hod.

Ní & Pro něj postele

Ceny:

Dospělý - 140 Kč, student - 100 Kč, děti do 15 let zdarma.

Ní & Pro něj postele

Více informací:

Prohlídka trvá přibližně 45 minut.

Kontaktní informace: 

Chodová Planá

Pivovarská 107

+420 374 798 122, 374 611 650

bottom of page