top of page
6xx.jpg

Za fantastickým panoramatickým výhledem na jezero

Dřevěná kulová rozhledna na Steinberger See

V Motion PARKU Steinberg am See na vás čeká dobrodružná dřevěná koule (Erlebnisholzkugel) 40 metrů vysoká a s průměrem 50 metrů! To jí tak řadí na největší otevřenou dřevěnou koulovou rozhlednou na světě a nabízí jedinečnou rekreační atrakci přímo na Steinberger See, která kombinuje pohybové zážitky, přírodu a panoramatické výhledy kombinované na jednom místě. Bezbariérová rampa je dlouhá asi 700 metrů a odměňuje návštěvníky na 360 ° vyhlídkové plošině s fantastickým výhledem na celé okolí. Díky nízkému svažování (max. 6%) je výstup vhodný pro každého. Hmotnost dřevěné konstrukce je neuvěřitelných 500 tun. To je až 85 dospělých slonů! Aby byla koule dostatečně zajištěna v rámci bezpečí, bylo použito nespočet šroubů a hřebíků. Také pro rodiny s kočárky nebo pro vozíčkáře je výstup snadný. Při výstupu na vás čeká 25 skvělých dobrodružných stanic. Vyvažovací trámy, výkyvné desky nebo slalomová lana čekají na motivované hosty všech věkových kategorií. V závislosti na stanici cvičení posilují různé svalové skupiny a podporují kognitivní a motorické dovednosti. Nejrůznější překážky v různých úrovních obtížnosti vyžadují vaši flexibilitu, koordinaci a dovednosti. Přesné informace o stanicích jsou umístěny přímo u překážky.

Dřevěná koule symbolizuje zeměkouli a proto zde najdete tématické zastávky jako je např. „Pohybující se země“. Naučíte se zajímavé, vtipné a úžasné věci o naší modré planetě. V dobrodružné dřevěné kouli získáte zcela nové zážitky a seznámíte se s novými motorickými dovednostmi. Pohybové stanice a hřiště poskytují hravou zábavu a koordinaci, čímž podporují vnímání vašeho vlastního těla. Vzhledem k různým obtížnostem je to tak dobrodružné hřiště pro mladé i staré. A pokud se na to necítíte, můžete to prostě projít a vychutnat si nádherný výhled ze dvou venkovních balkonů nebo dvou zvlněných visutých mostů. A nebojte se, vše je dobře zajištěno. Takže se nic nemůže stát! Když se dostanete na vrchol, můžete si užít fantastický výhled na Steinberger See a oblast Oberpfälzer Seenland ve výšce 40 metrů na velké panoramatické plošině. Uvidíte odvážné lidi na wakeboardech, plachetnice klouzající přes jezero a chodce hluboko pod vámi. Ale hlavně nádhernou přírodní scenérii největšího jezera ve východním Bavorsku. Úspěšně jste dokončili zážitkové stanice, dozvěděli jste se mnoho o naší Zemi a užili jste si fascinujícího výhledu na jezero Horní Falc? Nyní máte na výběr, buď se pohodlně vracíte zpět nebo si zvolíte zkratku. Ta je ve formě obří spirálové skluzavky v délce 80 metrů, po které můžete project skrz všech 12 patrech dolů. Dole pro rodiče pak čeká občerstvení v příjemné restauraci s výhledem na jezero, ve které můžete ochutnat regionální pochoutky currywurst, bavorský řízek nebo Kugel Halbe - Schlossbrauerei Fuchsberg, což je místní pivní speciál. Pro děti je pak připravena dopňková zábava na dobrodružných hřištích. Orlí hnízdo (lezecký rám pro odvážné), pískoviště ve tvaru lodi pro nejmenší a velkou balvanitou zeď. A pokud by vám tohle bylo ještě pořád málo, můžete v letních měsících v okolí jezera vyzkoušet některou další pohybovou aktivitu. Wakeboarding, paddle boarding, podniknout procházku po jezeře, project se na kole nebo si jen tak zaplavat. Skutečně je tu něco pro každého! A pokud se náhodou pokazí počasí a kvůli dešti si nejde hrát na hřišti, je tu velká vnitřní herna.

Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Celoročně, denně od 9:30 hodin do západu slunce (poslední vstup 1 hodinu před západem slunce). Otevírací dobu si ověřte na webu.

Ceny:

Dospělý 10,90 EUR, děti (6 až 14 let) 7,50 EUR, kojenci (3 až 5 let) 4,90 EUR. Rodinná vstupenka: 1-2 dospělí a vlastní děti / vnoučata do 14 let 25,90 EUR. Studenti starší 15 let, studenti, důchodci, lidé se zdravotním postižením – 50% 8,90 EUR. Skupinová vstupenka: dospělí od 10 osob (Cena za osobu) 8,50 EUR. Děti od 10 osob (Cena za osobu) 6,90 EUR.

Více informací:

Kontaktní informace: 

Steinberg am See
In der Oder 7, Deutschland

Steinberg am See

+49 9431 7986516

Foto: oberpfaelzerwald.de | bayerischer-wald.org

bottom of page