top of page
6xx.jpg

Poznejte nedotčenou přírodu v přírodním parku Steinwald

Na cestě po přírodním parku Steinwald

Steinwald je nejmenší přírodní park v Bavorsku který nabízí lesní dobrodružnou stezku pro děti, zapomenuté české vesnice a nedotčenou přírodu. Zažijte přírodu a objevte nedotčenou povahu zdejší zvláštní kulturní krajiny.

Steinwald znamená kamenný les. Je to krajina se zvláštním charakterem s nečekanou rozmanitostí přírody, která je tak důkazem výjimečnosti tohoto přírodního parku. Steinwald je jedním z největších souvislých zalesněných hor ve střední Evropě. Hluboké lesy, široká údolí, burčící potoky, bizarní skalní útvary, odlehlé jezerní oblasti, idylické vesnice, hrady, zříceniny, zaniklé vesnice tak dělají z této krajiny jedinečný turistický ráj. Objevte tedy zdejší krajinu ať už pěšky nebo na kolech. Čeká vás zde okružní trasa s dobrodružným charakterem: Fantastický kapr chodí v Kemnathu. A proč kapr a Kemnathu? V přírodním parku Steinwald je několik tisíc rybníků, které jsou převážně obsazeny kapry. Chov této ryby má dlouhou tisíciletou tradici stejně jako v Čechách a tvoří tak důležitou ekonomickou základnu zdejšího regionu. Jako rekreační oblast je však „země tisíc rybníků“ stále neznámá. Protože i jiné regiony mají také nádherná nízká pohoří a důležité kulturní památky, bylo nutné toto místo propagovat trošku jinak. Myšlenka a značka Fantastického kapra pochází z Arbeitsgemeinschaft Fisch v okrese Tirschenreuth. Život jí dal umělec Kemnather, který se svým návrhem kapra vyhrál zdejší kreativní soutěž. Následně vytvořil 2 metrové sochy kapra a další umělecká díla. Ty pak lemují 2,8 km dlouhou cestu do centra města a městského rybníka Kemnath. Společně s vysvětlujícími, ale i vtipnými texty a dalšími tematickými uměleckými díly tvoří jedinečnou stálou venkovní expozici. Umělecká filozofie je založena na dialogu mezi historií tisíciletí a současností. Historické události poukazují na kořeny a barevné ryby mají v budoucnu vzbudit pozitivní vize. Fantastický kapr a Kemnather Karpfenweg jsou uměním a radostí, což je atraktivní důvod, proč se vydat do země s 1000 rybníky. Idylická okružní trasa s dobrodružným charakterem je přístupná celoročně a je ideální pro rodinný výlet.

Projít můžete také Geologickou stezkou - Kemnath. Protože Kemnath leží uprostřed geologicky rozmanité krajiny: na severu a východě pohoří Fichtelgebirge a Steinwald zrozené ze starověké skály, na jihu pak štěrkové hřbety lesa Hessenreuther. Krajině dominují také nádherné čedičové vrcholy Rauhen Kulmes, Waldecker Schlossberg a Armesberg. Na čedičových horách, v rybnících, na loukách a ve zdejších lesích také roste různorodá flóra a fauna. Vydejte se po stopách této 600 miliónů let staré geologické historie po Geologicky naučné stezce Kemnath. Četné kostely a kaple vás také zvou k zastavení a k tiché modlitbě. Je zde mnoho historických a umělecky zajímavých budov. Objevit zdejší přírodu přírodu můžete také na kolech. Ať už jako cyklista nebo jako inline bruslař. Ve Steinwaldu existuje pro každého něco.

Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele
Ní & Pro něj postele

Otevírací doba:

Celoročně volně přístupné.

Ceny:

Vstupné zdarma.

Více informací:

Kontaktní informace: 

Bräugasse 6

Erbendorf

+49 09682 182219-0

Foto: nationalpark-bayerischer-wald.bayern.de | Archiv Region Chodsko

bottom of page